18. prosince 2010 12:25 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Lennonův oblek z alba Abbey Road půjde do dražby

Beatles na  obalu alba Abbey Road | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Beatles na obalu alba Abbey Road | foto: reprofoto

NORWALK Bílý oblek Johna Lennona, který měl někdejší člen slavných Beatles na sobě při focení na obal alba Abbey Road, půjde necelý měsíc po 30. výročí úmrtí slavného "brouka" do dražby ve Spojených státech.

Na aukci pořádané společností Braswell Galleries, která se uskuteční první den příštího roku v americkém státě Connecticut, budou mít zájemci možnost získat také sako, do kterého byl Lennon oblečen při natáčení videa k písni Imagine. Dražit se bude i automobil značky Chrysler z roku 1972, který dříve patřil Lennonovi a Yoko Ono.

ČTĚTE DÁL:

Spolumajitel aukční síně Gary Braswell uvedl, že se současný majitel rozhodl oblek prodat kvůli ekonomickým potížím, do kterých se dostal. Jméno prodejce nesdělil. Neví prý ani, kolik by dražba mohla přinést; uvedl ale, že v roce 2005 se oblek se sakem podařilo vydražit za 120 000 dolarů.

ČTK, Lidovky.cz

Vaše děti ho budou milovat! Vyrobte jim vlastní bublifuk
Vaše děti ho budou milovat! Vyrobte jim vlastní bublifuk

Trávíte s dětmi prázdniny a sháníte tipy na aktivity? My si doma občas hrajeme s bublinami, což moje kluky moc baví. Rádi je vyfukují, koukají, jak je tvořím já a praskají je.