Čtvrtek 4. března 2021svátek má Stela 11 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Miliardář Radovan Vítek koupil za 600 milionů sídlo od Ringo Starra

Radovan Vítek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radovan Vítek | foto: MAFRA - David PortMAFRA

Český miliardář Radovan Vítek, šéf realitní skupiny CPI Property Group, koupil od bubeníka někdejší slavné britské skupiny The Beatles Ringo Starra honosné sídlo v Anglii. Starr se rozhodl žít převážně v USA. Informoval o tom na svém portálu časopis Forbes. Odhadl, že nemovitost mohla stát kolem 600 milionů korun.

Rozlehlé panství s kořeny ze 17. století leží asi 60 kilometrů od Londýna v hrabství Surrey nedaleko města Cranleigh. Zahrnuje kromě samotného domu s osmi ložnicemi čtyři menší chaty, vnitřní bazén, tělocvičnu a saunu, koňské stáje, krytou jízdárnu a heliport.

Vítek nechtěl podle Forbesu transakci komentovat, ani upřesnit, za kolik objekt kupuje. Podle jeho dřívějších vyjádření by rád v Anglii část roku žil. V londýnské čtvrti Belgravia má také dům.

Ringo Starr koupil dům v roce 1999 za zhruba tři miliony dolarů (asi 73 milionů korun). Britský tisk spekuloval, že aktuálně může být cena až desetinásobná. Forbes ale odhaduje, že Vítek usmlouval cenu na maximálně 25 milionů dolarů (607 milionů korun).

Starr zdůvodnil prodej sídla životem ve Spojených státech. „Stěhujeme se do Los Angeles. Měli jsme dům 15 let, ale netrávili jsme v něm dost času. A Los Angeles je teď pro nás to správné místo,“ vysvětlil podle Forbesu slavný bubeník britským novinářům.

Radovanu Vítkovi patří aktuálně příčka 1345 na seznamu světových dolarových miliardářů, který každoročně sestavuje časopis Forbes. Jeho jmění bylo loni odhadnuto na 1,3 miliardy dolarů (31,6 miliardy korun).

Hospoda pro nedotknutelné. Večírek, fólie v oknech a bezradnost policie

Penzion Bílý Mlýn v Liberci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Liberecká restaurace Bílý Mlýn má přes zákaz v době koronaviru otevřeno pro hosty. Na jídlo tam chodí místní smetánka....

Prý jsem Mengele, ale já jen chci chránit rizikové, říká epidemiolog Beran

Ředitel Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové Jiří Beran | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ředitel Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové Jiří Beran dlouhodobě upozorňuje, že opatření proti šíření...

Příběh bosse Satana: podnikáním s auty a v erotice měl krýt kšefty s drogami

Zabavená  motorová vozidla | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmatřicetiletého Rudolfa Ch. sledovalo sto padesát policistů a celníků rok a půl. Koncem ledna spadla klec - kromě...

Také lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař
Také lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař

Jedna minuta. Druhá. Tři minuty pryč… Chvíle napětí… Na testu se objeví dvě čárky… Pozitivní těhotenský test! Jste v tom! Jak těhotenské testy...