4. listopadu 2017 18:42 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Miss Earth vyhrála Filipínka, Češka se dostala mezi prvních osm

Filipínka Karen Ibascová dostává korunku pro vítězku Miss Earth 2017 od loňské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Filipínka Karen Ibascová dostává korunku pro vítězku Miss Earth 2017 od loňské... | foto: ČTK

MANILA/PRAHA Vítězkou letošního ročníku soutěže krásy Miss Earth se stala zástupkyně Filipín Karen Ibascová. Korunku jí během slavnostního večera v Manile předala její předchůdkyně z Ekvádoru. Reprezentantka Česka Iva Uchytilová, česká Miss Earth 2017, se v konkurenci téměř 90 uchazeček o titul probojovala mezi 16 nejlepších a nakonec i mezi finálovou osmičku.

Soutěž Miss Earth se koná od roku 2001 a od ostatních obdobných akcí se liší svým ekologickým zaměřením. Podmínkou účasti je prokazatelné angažmá v některém z projektů, jehož cílem je ochrana životního prostředí.

Semifinalistky Miss Earth 2017 i českou reprezentantkou Ivou Uchytilovou.
Semifinalistky Miss Earth 2017 gratulují vítězce Karen Ibascové.

Finalistky v sobotu před porotou mimo jiné odpovídaly na otázku „Kdo je největším nepřítelem Matky Země?“. Podle filipínské krásky není největším problémem změna klimatu. „Tím skutečným problémem jsme my a naše ignorance a apatie,“ řekla Ibascová, které je 26 let a pracuje na univerzitě. Zasazuje se o šetření energií a propaguje její obnovitelné zdroje. Podle Ibascové by lidé měli změnit své myšlení, protože „mikro-snaha bude mít makro-výsledky a pomůže zachránit naše domovy, naši planetu“.

Zástupkyně Česka letošního ročníku soutěže krásy Miss Earth v Manile Iva...

Zástupkyně Česka letošního ročníku soutěže krásy Miss Earth v Manile Iva Uchytilová.

Mezi osm finalistek se kromě Filipínky a Češky dostaly soutěžící z Ruska, Austrálie, Kolumbie, Nizozemska, Thajska a Venezuely.

Soutěž Miss Earth se většinou koná na Filipínách, jednou se uskutečnila ve Vietnamu a jednou v Rakousku. V roce 2012 ji vyhrála Češka Tereza Fajksová.

ČTK
V. Grycz Má velké chřípí. 19:24 5.11.2017
P. Machálek Bóóóže, taková tlama! 0:31 5.11.2017
J. Vyskočil 157 transgender? 19:33 4.11.2017

Najdete na Lidovky.cz