22. září 2011 16:10 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Nightwork: Přečetli jsme dohromady jen pět knih

skupina Nightwork | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy skupina Nightwork | foto: ČTK

Kapele Nightwork vadí, že se děti prakticky nazajímají o knížky. Muzikanti proto originálním způsobem podpořili projekt Čtení pomáhá. Desátého října představí novou píseň Čti-WO: Kniha knih – Den zúčtování. Už teď se můžete podívat na předfilm k této hudební novince.

"Poté, co jsme zjistili, že jsme všichni dohromady přečetli pouze pět knih, a to jen do půlky, rozhodli jsme se podpořit tenhle projekt a zamezit celosvětové nečtivosti, " vysvětluje Jakub Prachař, herec, moderátor, muzikant a člen kapely Nightwork.

Mládež má podle Prachaře ještě šanci: "My už nesečtělí zůstaneme, ale budoucí generace nesmí opakovat naše chyby. V knize je budoucnost celého lidstva," dodal hudebník.


Předfilm k písni Čti-WO: Kniha knih – Den zúčtování je natočen ve stylu parodie na akční filmy a komiksy. Vypráví příběh z roku 2033, kdy zemi ovládl temný vládce Digitátor - Nástrojem jeho moci byla úplná digitalizace obyvatelstva. Chtěl vymýtit všechny knihy z povrchu zemského a tvrdě trestal každého, kdo si tajně četl. 

Z dětí chtěl vysát fantazii a moudrost, kterou knihy v člověku probouzejí. Aby Digitátor ovládl svět, musel získat poslední věc - Knihu knih střeženou Vojtou Dykem ala mistrem Čti-WO. Jako návnadu použil poslední žijící spisovatelku, která přiměla děti číst – J. K. Rowlingovou.

Kapela klip uvede 10. 10. 2011.

Lidovky.cz