2. dubna 2013 18:01 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Mercury vzal do gay baru princeznu Dianu. Oblékla se jako muž

Lady Diana. V roce 1981 se provdala za britského prince Charlese, rozvedeni... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lady Diana. V roce 1981 se provdala za britského prince Charlese, rozvedeni... | foto: Lidové noviny

Zpěvák Freddie Mercury vyrazil v osmdesátých letech do gay baru s princeznou Dianou, která zvolila netradiční převlečení. Oblékla se do pánských šatů. V knize The Power of Positive Drinking popsala jejich společný výlet herečka, moderátorka, komička a produkční Cleo Rocosová.

Rocosová v knize líčí, jak Dianu spolu s britským komikem Kennym Everettem a zpěvákem skupiny Queen oblékli. Princezna do londýnského klubu Royal Vauxhall Tavern vyrazila v armádním saku, vojenské čepici a slunečních brýlích.

"Když jsme vešli do klubu, měli jsme pocit, že ji musí každý poznat, ale lidé si ji vůbec nevšímali. Moc se jí to líbilo, píše v knize Rocosová. Částečně to bylo i díky přítomnosti Mercuryho, který na sebe během chvíle strhl veškerou pozornost.

Freddie Mercury ze skupiny Queen

Freddie Mercury ze skupiny Queen

Paměti The Power of Positive Drinking vycházejí na pokračování v nedělníku The Sunday Times, knižně zatím nevyšly. Rocosová se podílela na pořadu Channel Five o šatech lady Diany a objevovala se v show Kennyho Everetta, jehož hostem byl také Freddie Mercury, tam se také sblížili.

Everret, který byl stejně jako Mercury homosexuál, zemřel na AIDS v roce 1995. Mercury zemřel na stejnou nemoc v roce 1991. Princezna Diana tragicky zemřela při automobilové nehodě v roce 1997.

apeAlena Pecháčková