Čtvrtek 25. února 2021svátek má Liliana 15 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Po příjezdu do New Yorku jsem byla znásilněna, svěřuje se Madonna

Madonna v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Madonna v Praze | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

NEW YORK Zpověď o brutálním znásilnění na střeše newyorského domu obsahuje článek americké popové hvězdy Madonny v listopadovém čísle časopisu Harper’s Bazaar. Jeho výňatky v pátek zveřejnil list New York Daily News. Madonna v článku popisuje, jak podstoupila traumatizující zážitek krátce po příjezdu do New Yorku z rodného Michiganu.

"New York mě nepřivítal s otevřenou náručí," uvádí pětapadesátiletá zpěvačka. "Nejdřív na mě mířili pistolí, pak jsem byla znásilněna na střeše newyorského domu, kam mě dotáhli s nožem mezi lopatkami," líčí Madonna svůj zážitek. Neuvádí sice, kdy k incidentu došlo, ale podle newyorského listu to muselo být kolem roku 1978, kdy bylo Madonně dvacet let.

O znásilnění se v Madonnině životopisu z roku 2007 zmiňuje i novinářka Lucy O’Brienová. Plačící a třesoucí se zpěvačka podle ní incident neoznámila na policii a brutalitu útočníka ukryla ve svém nitru. Stala se pak prý klíčovým momentem jejího budoucího uměleckého vývoje.

V článku pro Harper’s Bazaar se Madonna o znásilnění dál podrobněji nerozepisuje. Popisuje místo toho, jak její tehdejší příbytek v New Yorku třikrát vykradli zloději. "Nevím proč, když mi při prvním vloupání sebrali rádio, nebylo tam už nic cenného," uvádí.

Mládí neoblíbeného podivína

Na své mládí v michiganském Bay City vzpomíná jako na dobu, kdy její "instinkt povstalce" muže odpuzoval. "Lidé si mysleli, že jsem podivín, neměla jsem mnoho přátel," píše. "Nakonec to bylo dobře, protože nejste-li oblíbeni a nestýkáte-li se s lidmi, máte čas soustředit se na budoucnost." Cestu z tehdejší životní situace nalezla Madonna v biblickém Starém zákonu. "Chtěla jsem být někým jiným než sexuální provokatérkou, dívkou s gangsterskými bodyguardy," napsala. "Nutilo mě to k zamyšlení, zda není příliš smělé obrátit se k bohu," uvedla zpěvačka, která našla duchovní inspiraci v mystické kabale.

,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!