Úterý 19. ledna 2021svátek má Doubravka 1 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Princ Harry prý zvažuje odchod z britské armády. Kvůli charitě

Plukovník Wales. Princ Harry, stejně jako jeho starší bratr William, absolvoval kurz, aby se mohl stát pilotem helikoptéry. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plukovník Wales. Princ Harry, stejně jako jeho starší bratr William, absolvoval kurz, aby se mohl stát pilotem helikoptéry. | foto: Reuters

LONDÝN Princ Harry údajně zvažuje, že opustí britskou armádu. Tvrdí to alespoň zpravodajský server BBC, i když Kensingtonský palác, kde žije část královské rodiny, nekomentoval zprávu deníku Evening Standard, podle něhož se už 30letý Harry rozhodl letos od armády odejít.

Odchod od ozbrojených sil by Harrymu údajně umožnil více se soustředit na charitativní činnost.

Harry vstoupil do armády před deseti lety a dvakrát sloužil také v Afghánistánu. Nyní „zvažuje své možnosti“, pokud jde o vojenskou kariéru, a jednou z nich je i odchod z armády, aby se mohl soustředit na charitativní činnost, tvrdí zpravodaj BBC u královského dvora Nicholas Witchell.

Plukovník Wales. Princ Harry, stejně jako jeho starší bratr William (vlevo), absolvoval kurz, aby se mohl stát pilotem helikoptéry.

„Pokud by armádu opustil, dalo by mu to větší svobodu soustředit se na svou charitativní činnost zaměřenou na podporu zraněných veteránů a na činnost v Africe, kde v Lesothu založil charitativní organizaci pro boj proti AIDS Sentabale,“ řekl Witchell.

Otrávený z kancelářské práce

Po výcviku v Královské vojenské akademii v Sandhurstu princ Harry v roce 2007 strávil deset týdnů v Afghánistánu. Když ale na veřejnost unikly zprávy o jeho přítomnosti v této asijské zemi, byl stažen. Do Afghánistánu se pak na pět měsíců vrátil v roce 2012, kdy sloužil jako pilot vrtulníku Apache. Loni se princ stal štábním důstojníkem.

Princ Harry na cestě na Jižní pól.
Cíl soutěže je jižní pól, kam chtějí vojáci dorazit 16. prosince.

Harry podle Witchella o své budoucnosti „uvažuje velmi vážně“, ale z kancelářské práce by mohl být otrávený.

Deník Evening Standard tvrdí, že princ Harry má být před ukončením své aktivní služby v armádě ještě na čas převelen do Austrálie.

,

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...