23. ledna 2011 12:26 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Princ William chce bydlet v paláci po Dianě. Královna ho chce v Buckinghamu

5. místo. Princ William z Walesu (29). Starší syn prince Charlese a princezny Diany se v pátrek 29. dubna ožení s dlouholetou přítelkyní Kate Middletonovou. Je druhý v nástupnictví na britský trůn. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 5. místo. Princ William z Walesu (29). Starší syn prince Charlese a princezny Diany se v pátrek 29. dubna ožení s dlouholetou přítelkyní Kate Middletonovou. Je druhý v nástupnictví na britský trůn. | foto: Reuters

LONDÝN Princ William vzpomíná na své šťastné dětství s princeznou Dianou. Po svatbě s Kate Middletonovou by se proto chtěl vrátit do Kensingtonského paláce, kde vyrůstal. Jeho babička královna Alžběta II. by si ale přála, aby manželé bydleli v Buckinghamském paláci, aby je neztratila z dohledu.

"William by chtěl bydlet v Kensingtonském paláci. Je to místo, kde vyrůstal a na které má šťastné vzpomínky," řekl zdroj z okolí královské rodiny serveru Telegraph.co.uk.

Wiliamovi rodiče princezna Diana a princ Charles se do Kensingtonského paláce nastěhovali hned rok po jejich svatbě v roce 1982. Diana tam pak ale žila sama i po jejich rozchodu.

Čtěte také

Královna Alžběta by ale měla novomanželé raději pod kontrolou. Nabídla jim proto, aby se po svatbě usadili s prarodiči v Buckinghamském paláci. Ujistila je, že by tam měli dostatečné soukromí. William ale už dříve prohlásil, že by chtěl i po svatbě vést normální život, dokonce prý nebude potřebovat ani žádné sloužící. Zdá se tak, že nabídku své babičky nepřijme.

Buckinghamský palác

Kensingtonský palác je však nyní v rekonstrukci. Opravy by měly být hotové do roku 2012. První dva roky po svatbě ale novomanželé stráví stejně zřejmě ve Walesu, kde princ slouží jako pilot královského letectva. Služba by mu měla skončit v roce 2013.

Kensingtonský palác je vyhlášený jako "dětský ráj". Obklopují ho totiž rozsáhlé zahrady. Jedna je dokonce i na střeše paláce.

Spekuluje se také o tom, že se novomanželé nastěhují do Saint James's Palace, tradičního sídla anglické monarchie. Zdroj blízký královské rodině to ale vylučuje. William tam totiž prý bydlet nechce.

hsHelena Stinglová