17. června 2016 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Princ William na obálce časopisu pro homosexuály. ‚Nikdo by neměl být šikanován‘

Princ William na titulní straně časopisu Attitude. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princ William na titulní straně časopisu Attitude. | foto: Reprofoto

LONDÝN Princ William se stal prvním členem královské rodiny, který se objevil na obálce časopisu pro homosexuály. Při této příležitosti také pozval do Kensingtonského paláce příslušníky LGBT komunity, aby s nimi diskutoval o zastrašování a jeho psychických důsledcích.

„Nikdo by neměl být šikanován kvůli své sexualitě či jakéhokoli jiného důvodu,” řekl princ William pro časopis Attitude.

Kensingtonský palác uvedl, že princ William byl pohnut příběhy, které slyšel. Informoval o tom server BBC. „Mladí gayové, lesby a transgenger lidé, které jsem díky časopisu Attitude potkal, jsou opravdu stateční mluvit o těchto věcech otevřeně, dávají naději lidem, kteří si právě teď zastrašováním procházejí,” uvedl princ William.

„Buďte hrdí na to, kým jste, nemáte zač se stydět,” prohlásil William s tím, že by se nikdo neměl smířit s šikanováním. „Mluvte o tom s dospělým, kterému věříte, s učitelem, linkou pro děti či jinou službou, která vám pomůže.”

Šéfredaktor časopisu Matthew Todd prohlásil, že během svého působení v Attitude potkal mnoho rodičů, jejichž děti si vzaly život poté, co byly šikanovány kvůli své sexuální orientaci. „Jsem velmi rád, že budoucí král Velké británie souhlasí, že zastrašování musí přestat, zároveň bych rád vyzval všechny rodiče v jednotlivých komunitách, aby zajistili to, že každá škola bude opravdu chránit všechny děti.”

Lidovky.cz