5. srpna 2017 11:25 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Putin opět ukázal Rusům svaly. Vzal harpunu a potopil se za štikou

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 68Diskuse
Svůj největší úlovek, štiku, Putin s harpunou lovil dvě hodiny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svůj největší úlovek, štiku, Putin s harpunou lovil dvě hodiny. | foto: ČTK

MOSKVA Ruský prezident Vladimir Putin se ani v 64 letech nevzdává role drsného dobrodruha. Během nynější dovolené na jihu Sibiře vyrazil podle Kremlu na ryby - nikoli však s rybářským prutem a plechovkou červů, ale s potápěčskými brýlemi a harpunou.

„Dvě hodiny se honil za jednou štikou. Vůbec ji nemohl trefit, ale nakonec přece jen dosáhl svého,“ prozradil novinářům prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov a přislíbil, že od pondělka budou na internetové stránce Kremlu dostupné záběry z kamery, připevněné k prezidentově potápěčské masce. Prezident sice podle mluvčího patrně nepřekonal svůj rybářský rekord z roku 2013 v podobě úlovku štiky vážící více než 21 kilogramů, ale „tentokrát to bylo zajímavější“.

Již tradičním Putinovým společníkem na dobrodružné dovolené byl ministr obrany Sergej Šojgu. Koupání a podvodnímu rybaření prý nezabránila ani okolnost, že teplota vody nepřesahovala 17 stupňů Celsia.

Putin pózuje s rybou, kterou ulovil.
Bývalý agent sovětské tajné služby se zapojil už do poměrně dlouhé řady dobrodružných akcí, které mají zvýšit jeho popularitu u ruské veřejnosti.

Internetový list Gazeta.ru připomněl, že ve vzpomínaném roce 2013 vzápětí svého ruského kolegu „přetrumfl“ běloruský prezident Alexandr Lukašenko, který se pochlubil, že v řece Pripjať „osobně chytil“ tři sumce o váze 57, 24 a sedm kilogramů.

Putin svého času rybařil i s americkým prezidentem - George Bush mladší vzal Putina na ryby v Maine v roce 2007 a později přiznal, že pouze host něco chytil.

Rybaření jako forma propagandy

Během letošní dovolené se Putin podle Peskova nevěnoval jen rybaření, ale také se proháněl v motorovém člunu a po horách na čtyřkolce.

Bývalý agent sovětské tajné služby se zapojil už do poměrně dlouhé řady dobrodružných akcí, které mají zvýšit jeho popularitu u ruské veřejnosti. V roce 2009 podnikl v batyskafu výpravu na dno Bajkalského jezera, o rok později se přidal k výpravě za sněžnými leopardy na jihu Sibiře.

Výprava na dno Černého moře, kde Putin našel dvě amfory, se v roce 2011 příliš nevydařila. Později byl Kreml nucen přiznat, že objev antických trofejí by předem pečlivě připravený.

V roce 2012 Putin zaujal letem na deltaplánu, jímž prý chtěl navést bílé jeřáby na cestu do teplých krajin.

ČTK
  • 68Diskuse
Najdete na Lidovky.cz