29. prosince 2015 15:32 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Putinův kalendář s citáty jde na dračku. K dispozici je i parodující verze

Kalendář jde na odbyt. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kalendář jde na odbyt. | foto: Printscreen 59chaikovsky.ru

MOSKVA Fanoušci ruského prezidenta Vladimira Putina si teď mohou dopřát celý rok se svým idolem. Tedy pokud si zakoupí kalendář „Celý rok s prezidentem Ruska“. Náklad je podle serveru americké televize CNN ale omezený, a tak se nemusí na každého dostat.

Každý měsíc provází fotografie zachycující hlavu státu v některé z mnoha rolí, od zapalování svíček v kostele, přes zvedání činek v posilovně, v námořnické uniformě. Samozřejmě nechybí ani po pás vysvlečený Putin při chytání ryb.

Inspirativní citáty sahají od opěvování duchovna (pravoslavní Rusové slaví Vánoce v lednu), přes opěvování krás ruské přírody a ruských žen (v březnu muži v Rusku slaví Mezinárodní den žen) a síly ruské armády až po projevy vřelých citů k zvířatům a příští novoroční projev.

„Kalendář jde na odbyt jako teplé housky. Koupili jsme v jednom moskevském kiosku poslední kousek,“ uvedla americká televize CNN na svém webu. „Kalendář s Vladimirem Putinem okouzlil Západ,“ poznamenal ruský server Ridus k záplavě komentářů zejména v britských médiích.

Kalendář vyšel nákladem 200 000 kusů, což na více než desetimilionovou ruskou metropoli není mnoho, zvláště když Putinova popularita mezi Rusy se podle průzkumů stále drží nad 80 procenty.

Na koho se nedostalo, může si pořídit snad nějaký jiný kalendář s Putinem. Dílo nazvané Vladimir 2016 od Nikolaje Budajeva si ale dělá nejspíše legraci z budoucích činů hlavy státu v příštím roce, od hackerského průniku do databází Pentagonu za přispění zběhlého agenta Edwarda Snowdena přes vedení lidstva ke světlejší budoucnosti až po odpočinek v Itálii „po referendu o připojení k Rusku“.

Putin je v kalendáři vyobrazen i jako boxer.
Putin zasahuje i v krizí zasaženém Řecku.

Kromě Putina se dostalo i na další: kupříkladu premiér Dmitrij Medveděv se sekyrou v ruce „řeší problémy zemědělství“, anebo opoziční předák Alexej Navalnyj „se léčí z nevlasteneckých nálad na Krymu“.

ČTK

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?