8. dubna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Schwarzenegger byl po operaci srdce propuštěn z nemocnice

Arnold Schwarzenegger(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Arnold Schwarzenegger(ilustrační snímek) | foto: Reuters

LOS ANGELES Rakousko-americký herec, sportovec a politik Arnold Schwarzenegger byl po operaci srdce v pátek propuštěn z nemocnice. Informovala o tom v sobotu agentura AP s odvoláním na jeho mluvčího. Bývalý kalifornský guvernér „je doma a daří se mu skvěle“, uvedl mluvčí Daniel Ketchell.

Sedmdesátiletý Schwarzenegger se 29. března podrobil v losangeleské nemocnici Cedars-Sinai plánované výměně srdeční chlopně pomocí katétru. Během operace, která byla částečně experimentální, ovšem nastaly komplikace, uvedl server TMZ. Lékaři s nimi ale podle serveru počítali.

Někdejší hvězda akčních filmů, známá mimo jiné ze série o Terminátorovi, už v roce 1997 podstoupila v Mexiku výměnu aortální chlopně. Lékaři to sice nepovažovali za nezbytně nutné, ale Schwarzenegger se pro operaci rozhodl, dokud je ještě mladý, a s ohledem na to, že později by byl zákrok stejně nutný.

Posledních několik dní již Schwarzenegger komunikoval z nemocnice prostřednictvím twitteru. V pondělí napsal: „It’s true: I’m back! (Je to pravda: Vrátil jsem se.),“ v narážce na svou slavnou větu z filmu Terminátor I will be back.

„Usnul jsem s očekáváním, že se probudím s malou jizvou, a probudil jsem se s velkou. Ale víte co? Probudil jsem se, a za to jsem vděčný,“ dodal.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz