20. července 2016 9:37 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Sestra vévodkyně Kate je zasnoubená. Bude si brát britského miliardáře

Pippa Middletonová a její snoubenec James Matthews | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pippa Middletonová a její snoubenec James Matthews | foto: ČTK

Mladší sestra vévodkyně Kate Pippa Middletonová oznámila své zasnoubení s manažerem hedgeových fondů Jamesem Matthewsem. Podle agentury AP tak dnes pár potvrdil spekulace britského tisku. Svatba se uskuteční příští rok, přesné datum zatím není známo.

Již dříve o zasnoubení spekulovala britská média, podle nichž čtyřicetiletý manažer chodí s o osm let mladší Pippou ani ne rok. Jiné zdroje ale uvádějí, že se na veřejnosti společně objevili již v roce 2012. O ruku James Pippu podle listu The Daily Mail požádal na kolenou o víkendu v národním parku Lake District.

Pippa Middletonová
Nechyběla ani Pippa Middleton, sestra vévodkyně.

Pippa, jejíž švagr princ William je druhý v pořadí v následnictví na britský trůn, tak bude nejsledovanější nevěstou v Británii od svatby Kate s Williamem před pěti lety. „Tvoří nádherný pár, přejeme jim, ať jsou spolu šťastni,“ komentoval událost otec budoucí nevěsty Michael Middleton.

Philippa „Pippa“ Middletonová, která letos 6. září oslaví třiatřicáté narozeniny, vystudovala anglickou literaturu na Edinburské univerzitě. Její nastávající James Matthews absolvoval prestižní vysokou školu v Etonu a nyní šéfuje společnosti Eden Rock Capital Management, kterou před deseti lety založil.