2. srpna 2017 6:14 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

ASI.JATKA: Skvělý příklad asijského podnikaní? Vietnamské bagety banh-mi

Do Thu Trang | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do Thu Trang | foto: Alena Pecháčková, Lidovky.cz

Vietnamské plněné bagety (trilion informací o banh mi například na bepviet.cz) jsou skvělej příklad asijského stylu podnikání. Když je něco úspěšné a trendy, je třeba šanci a obchodní potenciál chytit hnedka za pačesy.

Na Zažij Vietnam jste určitě zaznamenali drobná vietnamská bistra a restaurace, které začaly nabízet francouzské bagety plněné děsně dobrým grilovaným masem (nebo paštikou) a zeleninou/bylinkami. Zkrátka takové vietnamské sendviče.

Vzala jsem Domču na holčičí rendez-vous do jedné takové – Banh Mi Ba v Rybné. Nakonec jsme si daly boží skleněné nudle s kužesím masem a krevetami, během toho jsme očumovaly ty všudypřítomné zajímavé lidi, kteří proudili kolem.

Stejně jako banh mi jsou tím pozitivním příkladem fúze francouzsko-vietnamské minulosti, tahle nová bagistra (bagetové bistro) jsou, doufám, pozitivním příkladem vietnamsko-české budoucnosti. Když budete mít roupy, dejte si banh mi.

Do Thu Trang
Do Thu Trang

Mimochodem, banh mi si můžete dát klasicky v Sapě v Kuty Pizza, v Mr. Banh Mi třeba v Rumunské nebo ve smíchovských Banh Mi Makers.

Do Thu Trang

Patří ke generaci Vietnamců v Česku, kteří každodenně porovnávají rozdíly - ty kulturní i generační. Narodila se ve Vietnamu. Do Česka přicestovala s rodinou jako pětiletá a dlouhou dobu vyrůstala v české rodině. Na střední škole chtěla být diplomatkou, potom ale vystudovala Marketing a PR a Česko-německá studia na Karlově univerzitě. Sama o sobě píše, že se pohybuje kolem marketingu, startupů, copywritingu a IT. O svém životě v Česku píše na blogu Asijatka.cz. Je svobodná, bezdětná, má české a vietnamské občanství.

Trang Do Thu

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?