5. března 2018 17:47 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Soukup si koupil dvě patra ve V Tower, nejluxusnějším mrakodrapu v Česku

Kateřina Brožová a Jaroslav Soukup při slavnostním zahájení 52. ročníku... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kateřina Brožová a Jaroslav Soukup při slavnostním zahájení 52. ročníku... | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Majitel televize Barrandov, Jaromír Soukup, investoval do bydlení v nejvyšším obytném mrakodrapu v Česku. Údajně si podle Blesku ve V Tower na pražské Pankráci koupil hned dvě patra za 200 milionů korun.

Mediální magnát Jaromír Soukup je známý nejen jako ředitel a moderátor TV Barrandov, ale také jako provozovatel mediální agentury Médea Group a investor, který se rád chlubí svým majetkem.

O jeho koupi dvou pater v luxusním, čerstvě dostavěném mrakodrapu na pražské Pankráci, přinesl v pondělí informaci tištěný Blesk. A logicky spekuluje právě o promyšlené investici, jakožto účelu koupě. Podle deníku Soukup v budově koupil čtyři byty na úrovni dvacátého patra. Celkem má Soukupovi patřit 618 metrů čtverečních obytné plochy, 222 metrů teras a sedm garážních míst. On sám se ale k detailům koupě nevyjádřil.

Byt s výhledem na Pražský hrad.

Byt s výhledem na Pražský hrad.

Dům slibuje unikátní výhled na Pražský hrad, který si majitelé bytů mohou užívat z panoramatických oken i prostorných teras. Začal se stavět roku 2015 a dokončení nahlásil na podzim loňského roku, přestože okolí domu vypadalo v té době ještě jako na hrubé stavbě. 

Golfový trenažér
Pětihvězdičkové služby.

S prodeji developer PSJ INVEST ale problémy nemá. Aktuálně hlásí 80 % z celkových 130 bytů v rezidenčním mrakodrapu prodáno. Ceny bytů začínají na 100 tisících za metr čtvereční, přičemž průměrná cena nového bytu v Praze se pohybuje okolo 90 tisíci korun za metr čtvereční. 

Architektem projektu je Radan Hubička. Dům má 30 pater a slibuje použití unikátních techlogií. Na interiérech bytů se podílejí čeští architekti, kteří šijí majitelům byty na míru. 

Dům slibuje krom služeb recepčního, fitness centra, bazénu a kinosálu i služby jako mytí psů nebo hlídání dětí. Mít byt ve V Tower, petihvězdičkovém 104 metrovém „véčku“, se pravděpodobně stane známkou společenského statusu a prestiže.

abiAlena Bílková

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!