22. května 2017 21:43 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Jak spolu vycházejí manželé Trumpovi? Napoví nenápadné gesto, které zaujalo svět

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Prezident USA Donald Trump a jeho manželka na zahraniční cestě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident USA Donald Trump a jeho manželka na zahraniční cestě. | foto: Reuters

TEL AVIV Sociálními sítěmi se virálně šíří video, které vzniklo krátce poté, co v izraelském Tel Avivu v pondělí přistálo letadlo Air Force One s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, jenž je se svou ženou Melanií v zemi na státní návštěvě.

Trump, jehož od letadla doprovází izraelský premiér Benjamin Netanjahu, patrně chtěl, aby s ním jeho žena srovnala krok, a podal jí ruku. Melania jej však přes ruku nepatrně pleskla a dál pokračovala v cestě z letiště půl kroku za oběma státníky. Nenápadné, avšak důrazné gesto zachytily kamery novinářů.

Není to přitom poprvé, první dáma dala svému muži veřejně najevo nevoli. V den Trumpovy lednové inaugurace si média všimla zvláštní mimiky Melanie v momentu, kdy se od ní její manžel odvrátil.

Během inauguračního večera zaměřili novináři na pár pozornost při prvním prezidentském tanci, v němž si Trumpovi od sebe drželi mírný odstup.

Alespoň ve srovnání s předchozím prezidentským párem během inaugurace v roce 2009.

Trump v Izraeli

Prezident Donald Trump je na návštěvě Izraele do úterý. V pondělí vyzval k oživení mírového procesu mezi Izraelem a Palestinci. Prohlášení podle listu The Jerusalem Post učinil po večerním příjezdu do rezidence izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, který řekl, že v této věci vidí jistý příslib v ochotě arabských států.

Trump rovněž prohlásil, že v mírovém úsilí se objevily nové reálné možnosti, které dosud neexistovaly. Americký prezident již dříve během dne prohlásil, že Izrael a jeho arabské sousedy spojuje íránská hrozba.

Netanjahu Trumpovi řekl, že se těší na jejich vzájemnou spolupráci ve snaze dosáhnout míru a že vidí možnosti pokroku v ochotě ostatních arabských států. „Mohou pomoci s podmínkami historického míru,“ dodal na adresu arabských zemí.

Trump večer zavítal na Netanjahuovu jeruzalémskou rezidenci, protože tam pro něj izraelský premiér uspořádal soukromou večeři.

Lidovky.cz, ČTK
  • 2Diskuse