12. října 2016 7:53, aktualizováno  8:08 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Vnučka exprezidenta Bushe staršího podpoří ve volbách Clintonovou

Vnučka amerického exprezidenta Bushe staršího Lauren Bushová Laurenová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vnučka amerického exprezidenta Bushe staršího Lauren Bushová Laurenová. | foto: David Shankbone, Wikimedia

NEW YORK Vnučka bývalého republikánského prezidenta George Bushe staršího Lauren Bushová Laurenová zveřejnila na instagramu černobílou fotku Hillary Clintonové, kterou se přihlásila k podpoře demokratické prezidentské kandidátky. Informoval o tom list New York Daily News.

Laurenová, někdejší modelka a zakladatelka módní dobročinné společnosti FEED Projects, si za podporu někdejší první dámy na sociálních sítích vysloužila pochvalu i kritiku.

„Hodně lidí sledovalo váš instagram, protože měli rádi vašeho dědečka a strýce. Teď už ne. Hillary a oni vám nepomohou. Až se Hillary stane prezidentkou, tak zavřou tvého dědu a strýce,“ komentoval fotku jeden naštvaný uživatel.

„Vaše děti vám jednou poděkují. Je jasné, že budete volit správného člověka pro tuto práci,“ citoval New York Daily News naopak spokojeného pisatele. Po četných útocích Donalda Trumpa na Jeba Bushe během stranických primárek není Laurenová první z rodiny, kdo se staví proti Trumpovi. Její dědeček a také strýc George Bush mladší, který rovněž zastával prezidentský úřad, Trumpa oficiálně jako stranického kandidáta nepodpořili. Kathleen Kennedyová Townsendová, neteř bývalého prezidenta Johna Kennedyho, na facebooku napsala, že jí Bush starší řekl, že bude volit Clintonovou. Bushův mluvčí to podle zpravodajského serveru Politico odmítl komentovat s tím, že někdejší prezident bude hlasovat jako soukromý občan. George Bush mladší Trumpovu kandidaturu komentoval ostřeji. Řekl, že pokud Trump získá mandát, výsledkem bude „izolacionismus a protekcionismus“.

Laurenová vyjádřila podporu Clintonové v době, kdy Trump čelí skandálu kvůli videonahrávce, ve které nevybíravě hovoří o sexuálním chování k ženám. Po zveřejnění videa přestali Trumpa podporovat i někteří republikáni.

Naopak Clintonovou tento týden podpořila také dcera bývalého republikánského starosty New Yorku Rudolpha Giulianiho, který patří k hlasitým podporovatelům Trumpa a také k jeho poradcům.

ČTK

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.