8. listopadu 2017 20:58 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zemřela Karin Dorová, Ribana a jediná německá bondgirl

Německá herečka Karin Dorová v roli Ribany ve snímku Vinnetou - Rudý gentleman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá herečka Karin Dorová v roli Ribany ve snímku Vinnetou - Rudý gentleman. | foto: Reprofoto

BERLÍN V pondělí večer zemřela herečka Karin Dorová ve věku 79 let. Proslavila se rolemi agentky Helgy Brandtové v bondovce Žiješ jenom dvakrát nebo indiánky Ribany ve filmu Vinnetou.

Německá herečka Karin Dorová, vlastním jménem Käthe Rose Derrová, zemřela v pečovatelském domě. O jejím úmrtí informoval německý deník Bild s odvoláním na jejího syna.

Dorová byla v březnu hospitalizována poté, co následkem pádu na chodníku v severní Itálii skončila na 15 minut v bezvědomí. Z nemocnice byla brzy propuštěna i přes vážné zranění hlavy, které lékaři nerozpoznali. Z úrazu se prý zcela nezotavila. Dál však vystupovala v mnichovském divadle Komödie im Bayerischen Hof.

Zahrála si celkem ve třech filmových mayovkách. Diváci ji mohou znát jako  slečnu Ellen ve filmu Poklad na Stříbrném jezeře, indiánskou dívku Ribanu ve snímku Vinnetou - Rudý gentleman nebo slečnu Mabel ve filmu Vinnetou a Old Shatterhand v Údolí smrti.

Mezinárodní popularity dosáhla na konci šedesátých let, kdy se představila jako jediná německá bondgirl po boku Seana Conneryho ve snímku Žiješ jenom dvakrát.

Anna Mikolandová, Lidovky.cz

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz