20. srpna 2019 17:35 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zemřela zpěvačka Zorka Kohoutová, hvězda české dechovky

Zorka Kohoutová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zorka Kohoutová. | foto: MAFRA

PRAHA Ve věku 88 let zemřela v pondělí zpěvačka Zorka Kohoutová. Uvedl to v úterý server Blesk.cz. Kohoutové se přezdívalo královna české dechovky, zpívala s Josefem Zímou, dříve spolupracovala s orchestrem Karla Krautgartnera nebo s hudebníkem a skladatelem Karlem Valdaufem, kterým byl také jedním z jejích manželů. Složil pro ni dvě z jejích nejznámějších písní, Tvé vlasy kvetou maminko a Mládí nevybouřené.

Zorka Kohoutová se narodila roku 1931 v Praze a už ve škole chodila do pěveckého a tanečního kroužku, po skončení války začala závodně tančit, nějaký čas si vydělávala jako modelka. Později začala jezdit na zájezdová vystoupení a zpívat s různými orchestry a skupinami.

Kromě domácího vystupování a interpretací písní dechovkového žánru zpívala také v zahraničí, v Německu nahrála několik desítek písní a zpívala i pro Američany a na zaoceánských lodích. Později si založila vlastní doprovodný dechový orchestr Kutilka. S ním vystupovala také v zahraničí.

ČTK

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.