Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Mzdy na veřejných vysokých školách: Přísně tajné!

Týdny po vypršení stanovené lhůty zatím zákon o svobodném poskytování informací nedodržela ani jedna z 26 veřejných vysokých škol.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Qwmff

5. 2. 2013 13:50
Podobný příběh
Pokud vím, tak na MFF UK požádal stejným způsobem neúspěšný kandidát na děkana z loňského roku o zveřejnění mezd vedení fakulty (nepamatuji si, zda toho nového nebo toho minulého) a taky mu nebylo vyhověno. Přijde mi, že, podobně jako to dělají ministerstva u platů náměstků, by fakulta / univerzita měla a mohla zveřejnit mzdy vedení bez přiřazení jednotlivým lidem. Tím se nenaruší ničí soukromí.
0 0
možnosti

Jiri Janecek

6. 2. 2013 6:45
Ono problem bude zrejme
Ono problem bude zrejme stejny jako na tech ministerstvech - pokud ta anonymizovana data ukazou, ze mzdy jsou ve vysi tarif + maximalni mozny priplatek za vedeni + osobni ohodnoceni v maximalni vysi a jeste jednou tolik na odmenach, tak to muze vzbudit rozruch...Mne by teda vedle mezd managementu vice zajimala mzda manzelky meho byvaleho sefa ci tech 3 ex-volitelu dekana ze studentske komory, kteri se ihned po absolvovani doktoratu staly OA na dobu neurcitou... Ale to bych asi musel zit v zemi jako Svedsko (kde bych se ale s takovou veci zrejme nesetkal...)
0 0
možnosti