Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

CORTÉS: Teroristi v tramvaji? Policie sehrála habaďůru

Názory

  12:06
Ve středu se v Braníku před zraky novinářů rozpoutala habaďůra. Zástupci médií ji přijali s vážnou tváří a přinesli zprávu veřejnosti. Veřejnost si udělala obrázek, že skutečně byla svědkem protiteroristického cvičení.

Do dvou vozové tramvaje typu T3, jejíž okna byla kompletně zatemněna novinovými letáky, před začátkem cvičení nastoupilo 25 rukojmí a šest maskovaných teroristů. foto:  Michal Růžička, MAFRA

Ministerstvo vnitra a policie této země dbají na bezpečnost jejích občanů a jsou připraveni, vybaveni a kvalifikováni je ubránit v případě teroristického útoku. Dělají tedy dobrou práci, zaslouží si další finance a hlasy v nadcházejících volbách. Nemusíme být experty na boj s terorismem, abychom se dovtípili, že nešlo o bojové cvičení, ale o jakési absurdní divadlo.

Výbuch, střelba, létající střepy. Policie cvičila záchranu rukojmích z tramvaje

Pomineme fakt, že se jednalo o únos tramvaje. Tramvaj je na únos snad ta nejnešikovnější věc. Dobře, byla k dispozici vysloužilá T3, která vypadá skoro jako autobus nebo letadlo. Podle scénáře ji uneslo šest teroristů ozbrojených samopaly, drželi v jejích dvou vozech 25 rukojmí. Po nesmyslném výbuchu za tramvají se k soupravě rozběhla tlupa třiceti ozbrojenců, někteří již za běhu na někoho stříleli.

Na průběh cvičení dohlížel i policejní prezident Tomáš Tuhý.
Útočníci byli zneškodněni během několika vteřin.

Naštěstí pro ně si jich únosci ve vozech nevšimli, takže bez ztrát doběhli až k vagonům, odborně jim vytloukli okna, přistavili žebříky a postříleli teroristy. Dokonalá choreografie, policie: 6, únosci: 0, všechny oběti zachráněny, tramvaj vysklena.

Prý se akce zúčastnili nejlepší z nejlepších, takže ti vědí přesně, jak rozeznat únosce od oběti. Jenom se vkrádají takové hloupé, laické otázky. Proč se útočící jednotka nekryla dýmem? Nikdo nejistil vozy z druhé strany, aby zabránil útěku pachatelů? Odpovědi snad budou ve „vyhodnocení“. Těšme se na další cvičení, která policie stihne ještě v září – ochrana hranic před migranty.

Na závěr hádanka. Jeden kalašnikov vystřelí 775 nábojů za minutu, v tramvaji je šest útočníků, každý má zásobník se 30 náboji. Jak se jmenuje policejní ředitel?

Autor:
Témata: policie, Braník, Názory

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...