Organizátoři slavného cyklistického závodu z ASO totiž měli údajně použít na 10 tisíc litrů vody, aby ochladili silnice, po kterých poté „létal“ peloton.
ASO se tomuto rázně bránilo. S ohledem na protest aktivistů, kterým vadí nečinnost mocných v otázkách klimatických změn, je rázem „plýtvání“ vodou hodně třaskavé téma.
A překrylo i nedělní odstoupení pomláceného Primože Rogliče a dvojice vítězů etap na letošní „Staré dámě“ – Dána Magnuse Corta a Australana Simona Clarka. Důvod? Covid.
Stali se tak sedmým a osmým pozitivně testovaným jezdcem letošní Tour de France (oba byli testování svými týmy, hromadné antigenní testování pelotonu i zástupců týmů bylo na programu v neděli po dojezdu etapy).
Přesto slavný závod pokračuje dál. Naštěstí.
Těsný dojezd na Tour ovládl Philipsen. Vingegaard spadl a přišel o domestiky |
S trochou sarkasmu se dá říct, že jelikož lidi už tak nějak unavily zprávy o válce na Ukrajině, začínají se stále častěji opět objevovat nové informace o dalších mutacích covidu a příprav na další vlnu očkování.
Jistě, někdo může namítnout, že viry se přes jaro a léto nešíří, na druhou stranu je vlna světového zpravodajství k zamyšlení.
Například i tím směrem, aby se lidstvo za pár týdnů zase „nezbláznilo“ z nárůstu nemocných covidem a nezačala další bezhlavá omezení.
Omezení, která se mnoha lidem stejně už zajídají (stejně jako nesmyslnost povinného očkování) a která – jak se ukazuje nyní – nás následně doběhnou třeba skrze ekonomickou krizi.
A která jsou navíc k ničemu.
Důkazem budiž právě Tour.
Cort vyhrál etapu čtyři dny před odebráním pozitivního testu, je tedy i celkem možné, že i s ním v těle dokázal zvítězit v těžké zkoušce a z denního úniku k tomu. Navíc nikdo další z jeho týmu nemocný není.
Covid tu s námi je, rozhodně se neschoval před válkou na Ukrajině, a bude tu s námi dál. Stejně jako další virová onemocnění. Nezapomínejme na to.