Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Názory

VAVRDA: I s covidem se dá vyhrávat na Tour de France. Snad brzy nezačnou další „bezhlavá“ opatření

ODMĚNA. Dán Magnus Cort se raduje z vítězství v desáté etapě Tour de France. foto: AP

Názor
Hlavním tématem nedělního dojezdu Tour de France do Carcassonne, kde se teplota vzduchu pohybovala na hranici 40 stupňů, bylo právě vedro a voda.
  19:09

Organizátoři slavného cyklistického závodu z ASO totiž měli údajně použít na 10 tisíc litrů vody, aby ochladili silnice, po kterých poté „létal“ peloton.

ASO se tomuto rázně bránilo. S ohledem na protest aktivistů, kterým vadí nečinnost mocných v otázkách klimatických změn, je rázem „plýtvání“ vodou hodně třaskavé téma.

A překrylo i nedělní odstoupení pomláceného Primože Rogliče a dvojice vítězů etap na letošní „Staré dámě“ – Dána Magnuse Corta a Australana Simona Clarka. Důvod? Covid.

Stali se tak sedmým a osmým pozitivně testovaným jezdcem letošní Tour de France (oba byli testování svými týmy, hromadné antigenní testování pelotonu i zástupců týmů bylo na programu v neděli po dojezdu etapy).

Přesto slavný závod pokračuje dál. Naštěstí.

Těsný dojezd na Tour ovládl Philipsen. Vingegaard spadl a přišel o domestiky

S trochou sarkasmu se dá říct, že jelikož lidi už tak nějak unavily zprávy o válce na Ukrajině, začínají se stále častěji opět objevovat nové informace o dalších mutacích covidu a příprav na další vlnu očkování.

Jistě, někdo může namítnout, že viry se přes jaro a léto nešíří, na druhou stranu je vlna světového zpravodajství k zamyšlení.

Například i tím směrem, aby se lidstvo za pár týdnů zase „nezbláznilo“ z nárůstu nemocných covidem a nezačala další bezhlavá omezení.

Omezení, která se mnoha lidem stejně už zajídají (stejně jako nesmyslnost povinného očkování) a která – jak se ukazuje nyní – nás následně doběhnou třeba skrze ekonomickou krizi.

A která jsou navíc k ničemu.

Důkazem budiž právě Tour.

Cort vyhrál etapu čtyři dny před odebráním pozitivního testu, je tedy i celkem možné, že i s ním v těle dokázal zvítězit v těžké zkoušce a z denního úniku k tomu. Navíc nikdo další z jeho týmu nemocný není.

Covid tu s námi je, rozhodně se neschoval před válkou na Ukrajině, a bude tu s námi dál. Stejně jako další virová onemocnění. Nezapomínejme na to.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat