Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Názory

Z hrobu do hrobu. Sociální demokraté novou kampaní díru do světa neudělají

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: ČTK

Názor
Politické kampaně jsou většinou nudné, a tak nám je sociální demokracie chce zpestřit. Představila svůj návrh na permanentní kampaň včetně plakátu, kde má premiér Petr Fiala přimalován vyplazený jazyk, rohy a ocas.
  5:00

Strana, která před dvěma lety vypadla ze sněmovny, se tím chce vrátit do vysoké politiky. Podle svých slov tak hodlá hravou formou upozornit na chyby a nedostatky vlády. To souhlasí, pokud je hravá forma krycím jménem pro dětinskost či zastydlou pubertu.

Jako zahájení dvouleté kampaně za sto milionů korun, která je poslední možností, jak vytáhnout z politického hrobu kdysi úctyhodnou stranu, je to slabé. Korunu tomu dává prohlášení jejího předsedy, že ve volbách dostane strana deset procent hlasů, ale nepůjde do vlády.

Dvě mega. Sociální demokracie si pro své zmrtvýchvstání nemůže přát lepší podmínky

Ukazuje to zoufalství strany, která nemá ani lidi, ani ideje a vlastně ani nechce vládnout. Jistě, dá se namítnout, že doba nepřeje tradičním stranám s programem. Že úspěch mají hnutí bez stálého programu jako ANO či minispolky souvěrců jako Piráti. Jenže ti aspoň mají cíl vládnout. Socdem chce jen být, a to ji rozhodně z hrobu nedostane.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!