Sobota 31. října 2020svátek má Štěpánka 13 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

KEDROŇ: Dalíkův pas i Rathovy fondy. Dokumenty všem!

Kauza Davida Ratha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kauza Davida Ratha |

Digitální knihovna serveru Lidovky.cz má řadu pozornosti hodných položek. Od písemností z aféry Rath po majetková přiznání vysoce postavených úředníků a politiků.


Vážení čtenáři,

víme, že jste zvídaví. Nedůvěřiví. Mnohdy oprávněně. Pečlivě sledujeme diskuze pod texty, a proto víme, že vám častokrát nestačí informace, které vám my i ostatní média předkládají. Od poloviny letošního roku se vám snažíme víc než kdy dřív předkládat i autentické dokumenty, z nichž při tvorbě textů vycházíme.

Jde o soudní rozsudky i audity státní správy. Zpravidla o materiály, které se podařilo z institucí vymámit s pomocí zákona o svobodném přístupu k informacím. Abyste měli možnost se sami přesvědčit, že interpretace, kterou předkládáme, odpovídá zdrojovým dokumentům.

A samozřejmě oceníme, když nás upozorníte, že jsme matérii špatně pochopili, případně přehlédli detail, který může kauzu významně posunout.

Nejnověji předkládáme rozsudek nad exposlancem Petrem Wolfem (VÍCE ČTĚTE ZDE), který před pár dny vzbudil velkou pozornost. Ale digitální knihovna serveru Lidovky.cz už má řadu pozornosti hodných položek. Zatím jste například mohli listovat rozsudkem nad někdejším nepřítelem státu č. 1 Tomáš Pitrem (VÍCE ČTĚTE ZDE).

Sami jste si mohli přečíst třeba rozhodnutí soudu, který odmítl propustit exhejtmana Davida Ratha z vazební věznice.

Jako první jste si mohli prostudovat soudní dokument vysvětlující, proč stíhanému lobbistovi Marku Dalíkovi zůstal cestovaní pas a jaký majetek v Česku přiznává.
Zveřejnili jsme i listiny vykreslující, jak si v Brně přidělovali obecní byty či jak policejní bossové koupili nefunkční pyrotechnickou rušičku za patnáct milionů. Nechali jsme nahlédnout rovněž do písemností, které dokládají majetkové poměry vysoce postavených úředníků, či politiků jako je primátor Bohuslav Svoboda. A další dokumenty už připravujeme. Za pár hodin kupříkladu odtajníme justiční spis jednoho z významných kmotrů ODS.  

Dokumenty na serveru Lidovky.cz

Do knihovny odtajněných dokumentů můžete vstoupit ZDE.

Radek Kedroň

Autor

Radek Kedroňradek.kedron@lidovky.czČlánky

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...