27. listopadu 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

BEZR: Už toho Slavíka proboha zrušte

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 108Diskuse
V historii ankety popularity, která od roku 1962 do roku 1991 nesla název Zlatý... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V historii ankety popularity, která od roku 1962 do roku 1991 nesla název Zlatý... | foto: Yan Renelt, MAFRA

Praha Ne že bychom neměli na starosti důležitější věci, ale když už na to v redakci LN v neděli přišla řeč, vytvořily se dva tábory.

Zástupci prvního považují dlouhodobé výsledky Českého slavíka včetně těch letošních za natolik bizarní, že jim to vlastně přijde zábavné, a už teď se těší na další navlas stejný ročník. Nositeli názoru jsou patrně ti z řad kolegů, kteří mají zálibu v dada, patafyzice či absurdním divadle.

Zástupci druhého tábora považují výsledky Českého slavíka také za bizarní. Vyvolávají v nich ale reakci naprosto opačnou a tvrdí, že zrušit tuhle zabetonovanou anketu popularity bylo pozdě už před lety. Ptáte-li se, do kterého tábora se řadí autor těchto řádků, přečtěte si titulek.

Jsem dalek toho někomu radit, co má a co nemá dělat. Jen si vždycky říkám, kolik například skvělých nahrávek nějakých skutečně nadějných debutantů by se za peníze, utopené v celém tom projektu, mohlo natočit a vydat. Třeba jen za ten předávací ceremoniál, který je snad zakletý, protože ve své stupiditě pokoří nejen okresní přeborníky typu Libora Boučka, ale i jindy pohotové profíky, jako je současný moderátor Ondřej Sokol.

Jenže co taky vymýšlet nového, když je rok co rok řeč o trojčlence Gott–Bílá–Kabát, jen tu a tam oživené nějakým lehkým vzrušením na dalších místech. Což je už druhý rok po sobě – v nahnědlém Česku nikterak překvapivě – parta xenofobních neumětelů Ortel.

Zatímco až na pár myslících jedinců jim vloni jako ovce tleskaly všechny na místě přítomné celebrity, tentokrát (protože chlapci s lebkami a zkříženými hnáty na mundúrech nebyli přítomni, a tak nehrozila v zákulisí „jedna na budku“) dokonce došlo na „děsně odvážnou“ veřejnou ironii v přímém přenosu.

Ex post pak ještě vyšlo na světlo, že Ortel byl málem vyřazen ze hry, protože pořadatelé (píše se rok 2017) zjistili, že existuje Facebook. Ne, fakt. Než tohle všechno, radši to zrušte.

  • 108Diskuse


Ondřej Bezr

Autor

Ondřej Bezrondrej.bezr@lidovky.czČlánky