Sobota 17. dubna 2021svátek má Rudolf 6 °C déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Karel Gott i letos získal Českého slavíka. Druhou nejoblíbenější kapelou je Ortel

Karel Gott si i tento rok odnesl titul Český slavík v kategorii zpěváků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Gott si i tento rok odnesl titul Český slavík v kategorii zpěváků. | foto: Yan Renelt, MAFRA

PRAHA Karel Gott si i tento rok odnesl titul Český slavík v kategorii zpěváků. V historii ankety popularity, která od roku 1962 do roku 1991 nesla název Zlatý slavík, vyhrál už po dvaačtyřicáté. V kategorii zpěvaček vyhrála podvacáté Lucie Bílá, která získala i titul Absolutní slavík. Mezi kapelami je podvanácté nejoblíbenější Kabát. Aplausu vestoje se v Hudebním divadle Karlín dočkala Marta Kubišová, která na závěr své pěvecké kariéry obdržela čestného slavíka pro největší osobnost české populární hudby.

„Ani tentokrát jsem s tak dobrým volebním výsledkem nepočítal,“ uvedl Gott, který také poděkoval své „koaliční partnerce“ (manželce) Ivaně.

Za osmasedmdesátiletým Gottem se na druhém místě umístil Michal David, třetí skončil Tomáš Ortel z kontroverzní skupiny Ortel. „Myslel jsem, že si letos ocenění nezasloužím, natož pak Stříbrného slavíka. Ale možná mi k tomu pomohl muzikál Muž se železnou maskou. Těším se na příští rok, kdy vyjedu s novou kapelou Kvatro na jarní turné,“ řekl David.

Lucie Bílá, Český Slavík 2017.
Ewa Farna slaví druhé místo v kategorii zpěvaček.

Přehled vítězů ankety Český slavík za rok 2017

Absolutní slavík - Lucie Bílá 

Kategorie zpěváků: 1. místo - Karel Gott 2. místo - Michal David 3. místo - Tomáš Ortel 

Kategorie zpěvaček: 1. místo - Lucie Bílá 2. místo - Ewa Farna 3. místo - Lucie Vondráčková 

Kategorie hudebních skupin: 1. místo - Kabát 2. místo - Ortel 3. místo - Chinaski Kategorie 

Objev roku: Mirai 

Kategorie Slavíci bez hranic (slovenští interpreti): No Name 

Nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls: Když nemůžeš, tak přidej (Mirai) 

Cena za nejstreamovanější českou skladbu: Když nemůžeš, tak přidej (Mirai) 

Hned tři trofeje si odnesla skupina Mirai. Stala se Objevem roku a její skladba Když nemůžeš tak přidej získala ocenění pro nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls a cenu za nejstreamovanější českou skladbu na internetu. „V našem případě jsme to opravdu nečekali. Doufám, že fanoušky nezklameme a budeme skládat další písničky. Nemyslí si, že by tři ceny znamenaly nějaký zvrat, musíme na to navázat dalším hitem,“ konstatoval Mirai Navrátil.

Na třetím místě mezi kapelami skočili Chinaski, kteří nedávno šokovali své příznivce oznámením radikálních změn v sestavě. Na předávání nedorazili stejně jako druhý Ortel, jehož členové už dopředu po loňských protestech některých účastníků vyhlašování avizovali, že nechtějí přispívat k negativní atmosféře předávání. Titul Slavíci bez hranic pro nejoblíbenějšího slovenského interpreta si v sobotu večer odnesla skupina No Name. V této kategorii dosud nenašla přemožitele a zvítězila už podesáté.

Přítomní v sále i diváci u televize si mohli připomenout osobnosti české hudby, které za uplynulý rok zemřely. Promítání jejich fotografií doprovodila píseň z filmu Tenkrát na západě, kterou s českým textem Jednoho dne se vrátíš nezapomenutelně zpívala zesnulá Věra Špinarová.

Loni do ankety lidé zaslali téměř 110 000 hlasů, ceremoniál na Nově podle pořadatelů sledovalo 1,350 000 diváků. Letos podle pořadatelů došlo 154 866 hlasů.

V programu slavnostního vyhlášení moderovaném Ondřejem Sokolem vystoupili Lucie Bílá, Ewa Farna, Markéta Konvičková, Marta Kubišová, Olympic, Mirai, Marek Ztracený, Jakub Děkan a další.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...