23. ledna 2010 6:55 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Kamarádky z Letné: Zatloukat, nebo johnovat?

Radek John | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek John | foto: Alžběta JungrováLidové noviny

Když chcete vstoupit do politiky, musíte odhalit všechna svá tajemství. Alespoň v tomto duchu mluví předvolební plakáty předsedy strany Věci veřejné Radka Johna. Škoda že je nechal vytisknout až poté, co jeho tajemství odhalil bulvár.

Nepřítel všech nepravostí, průvodce legendárním (a nyní zrušeným) pořadem Na vlastní oči, má pěkný škraloup. Pokud byste to náhodou dosud nezachytili, Radek John má sedmiletou nemanželskou dceru, o jejíž existenci neměla jeho manželka Zlata Adamovská ani tušení.

Na tom by nebylo nic divného. Na občasné selhání má nárok každý. Jenže se ze selhání pak nesmí dělat přednost. A přesně to Radek John udělal. Myslí si snad, že "přiznání" po sedmi letech mu zajistí hlasy voličů?

Kdo jsou Kamarádky z Letné

Helena, 39 let

Rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Klaudie, 33 let

Svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

-

Kamarádky z Letné - sloupek s hvězdičkou

-

Ehm. Naše ne. My totiž vyznáváme Plzákovo slavné heslo "zatloukat, zatloukat, zatloukat".

"No řekni, komu to pomůže, když se přiznám?" řekla Klaudie. "Já jsem dřív byla upřímná a přiznala jsem se buď sama, nebo na nátlak. A vždycky to bylo špatně. Pokaždé jsem litovala. Naposledy to bylo tak, že přítel to ze mě rafinovaně doloval: No tak, přece jsme dospělí lidi, každý může někdy udělat chybu. Já se s tím nějak vyrovnám. Skočila jsem mu na to a přiznala jednu nevěru (osvítil mě Duch svatý, že jen jednu). Místo odpuštění přišel hysterický záchvat. Cože? vyděsil se a nemohl tomu uvěřit. Jako bumerang se to pak vracelo při každé hádce. Byl to jeho ultimativní argument, jak vyhrát," popisovala Klaudie.

Nevěra je situace, z níž ani jeden účastník mileneckého trojúhelníku nemůže vyjít jako vítěz. Nakonec prohraje nevěrník či nevěrnice, jeho manželka či manžel i milenka či milenec.

Tím, že se přiznáte, nic nevyřešíte. Svého partnera nutně zraníte, i kdyby vám tvrdil opak. A zatímco vy se zbavíte břemene výčitek svědomí, na vašeho partnera se naopak jeden balvan přivalí – odpovědnost za další osud vašeho vztahu.

Teď bude na něm, jestli vaši nevěru akceptuje, nebo se s vámi rozejde. Vám se ulevilo, vaší ženě či vašemu muži nastává peklo. Naopak když se o nevěře nikdo nedozví, může být pro dlouholetý manželský vztah živou vodou. Pokud se ovšem nezamilujete. Ale to už je jiná kapitola.

Ano, na vztahu se prohřešujete, i když partnerovi nic neřeknete. Dokud ale nic neví, nic ho nebolí. A vás může chuť k nevěře časem přejít, přijdete si na své a uvědomíte si, že to vlastně ani za to nestálo. Zjistíte, že ten či ta, které máte doma, jsou nakonec opravdu nejlepší.

Ve vší té smůle měl Radek John štěstí. A to hned dvakrát – na manželku i na milenku. Jak Zlata Adamovská, tak matka jeho nemanželské dcery Jana Kadlecová, se zachovaly jako dámy. Obešly se bez hysterických výstupů, nezostuzují Johna ani sebe navzájem v bulváru.

Radek John neměl moc na výběr. Když bulvár přišel se senzačním odhalením, nezbylo mu než jít s pravdou ven. Jeho smůla je, že u toho nezůstal. Že svoje selhání povýšil na předvolební heslo.
A to je chucpe.

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)