10. července 2014 15:21 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

KAMBERSKÝ: Nedotknutelní

Roman Houska na snímku z roku 2005. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Houska na snímku z roku 2005. | foto: ČTK

PRAHA Potkali se dva lidé, kteří se na tom místě prostě neměli potkat, říkali policisté, ačkoli bylo i méně informovaným jasné, že tady něco zatroleně nesedí. Proč zbloudilý tramp zaparkoval auto dva kilometry od místa činu? Proč zabloudil na konec slepé ulice, u níž je neprůchodný konec dávno viditelný?

Proč si s sebou nesl paralyzér, pepřový sprej a zbraň?

Na severočeský region by nejraději většina politiků zapomenula.

K TÉMATU:

Senátor za ODS Alexandr Novák sedí v chládku (byť v rámci výkonu trestu při uklízení stadionu disponuje přístupem k počítači). Bývalá hejtmanka Ústeckého kraje a bývalá místopředsedkyně ČSSD Jana Vaňhová, partnerka zavražděného Housky, zase trápí sociální demokraty.

A podvody při čerpání evropských dotací ROP Severozápad budou nakonec nejspíše trápit celou republiku.

Ne, nikdo nechce spojovat premiéra Bohuslava Sobotku s Vaňhovou a Houskou. Většiny těchto šíbrů by se předsedové partají nejraději zbavili. Ale paradoxní je, jak třeba Mirkovi Topolánkovi škodili „kmotři“: třeba Roman Janoušek, tedy člověk podporující Topolánkova oponenta Pavla Béma.

Zatímco přátelství předsedy ČSSD Jiřího Paroubka s lidmi jako Kočka či Ďuričko, které vyústilo ve vraždu po Paroubkově autogramiádě, stranickými preferencemi ani nehnulo. Voličům ČSSD střelba funkcionářů nevadí.

I proto je hlavní vládní stranou koalice změny, která se se všemi nešvary minulosti vypořádá. Mimochodem: fajn, že proslulá ústecká mordparta má vraha.

Ale mnohem víc nás zajímá motiv – a zadavatel.

Petr Kamberský

Autor

Petr Kamberskýpetr.kambersky@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz