Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

PEŇÁS: Kdo z kandidátů je šovinistický prejt v latexu?

Názory

  13:12
Přednosti a slabiny devíti kandidátů na Hrad hodnotily v pátečním vydání osobnosti Lidových novin. Vedle hlavní analytičky LN Lenky Zlámalové, šéfkomentátora Martina Zvěřiny a šéfa domácího zpravodajství Vladimíra Křivky nabídl svůj svérázný pohled i vedoucí kulturní rubriky Jiří Peňás.

Prezidentská superdebata foto: MAFRA: DAN MATERNA

Varování před konzumací textu pro ty, kteří nesledují pravidelné sloupky Jiřího P.: jeho hodnocení se může mnohých sympazitantů  prezidentských kandidátů dotknout, ostatní snad ocení neotřelou optiku.

Zuzana Roithová

Prezidentská superdebata - Zuzana Roithová

Zuzana Roithová

Moje favoritka, kterou ale nakonec s těžkým srdcem volit nebudu. Nevadilo by mi nechat si u ní vytrhnout třeba i krční mandle, kdyby mi to navrhla. A třeba i nosní.

Jan Fischer

Jan Fischer

Jan Fischer zahájil svou kampaň s úsměvem na tváři.

Jakési ambiciózní cosi. Muž, který mohl vést klidný, nenápadný a užitečný život mezi číslicemi, kdyby se nestal obětí vtipu, že má být prezidentem. Další vtip je, že jím možná bude. V nejhorším případě mu k tomu v druhém kole budu muset pomoci.´

Jana Bobošíková

Jana Bobošíková

Jana Bobošíková

Jediná z kandidátů, se kterou bych se nechtěl kamarádit. Ona zcela jistě se mnou také. Šovinistický prejt v latexu, brrr...


Táňa Fischerová

Táňa Fischerová v prezidentské debatě

Táňa Fischerová v prezidentské debatě

Další politováníhodné nedorozumění. Reinkarnace ideálního člověka v osadě havranů, Božena Němcová na návštěvě u Simpsonových, paní z Větrné hůrky mezi mloky, svatá Táňa na hranici sobeckého světa, sancta simplicita a tak dál.

Poznámka redakce: Jiří Peňás na páteční ranní poradě konstatoval, že po shlédnutí večerní superdebaty v České televize by hodnocení Táni Fischerové napsal mnohem smířlivěji.

Přemysl Sobotka

Přemysl Sobotka

Přemysl Sobotka

Když jsem šel do Sobotky, tlačily mě polobotky. Férový muž, jenž jistě unese debakl.

Miloš Zeman

Miloš Zeman kontroluje čas

Miloš Zeman kontroluje čas

Fixace na otcovskou příšeru, o které by napsal pěknou studii Freud. Dospělost národa by se projevila rituální kastrací zemanovského idolu - jeho nezvolením. K tomu však asi nedojde. S bázní a strachem se obávám, že dostaneme od tohoto diluviálního fotra ještě pěkný výprask.

Vladimír Franz

Vladimír Franz

Vladimír Franz

Celou dobu si zakazuji myslet na inkoust a Ostrovy lidojedů. Jde mi to strašně špatně, stydím se za to, ale snažím se. Civilizovaně předstírám, že jeho vizáž je zcela normální, přirozená a vlastně na ní není nic divného. Trochu to odvádí pozornost od jeho myšlenek, ale to je můj problém.

Jiří Dienstbier

Jiří Dienstbier (ČSSD).

Prezidentský kandidát Jiří Dienstbier

Nic zvláštního mě k němu nenapadá. Na Facebooku pro něj agituje velmi odhodlaně a přesvědčivě Jakub Patočka a jeho přátelé, což dává záruku, že to asi nedopadne nejlépe.


Karel Schwarzenberg

Prezidentská superdebata - Karel Schwarzenberg

Prezidentská superdebata - Karel Schwarzenberg

Vždy se mi líbil rodový znak Schwarzenbergů: havran klovající oko z hlavy Turka. Nic však proti Turkům... Důvody, proč ho budu volit, jsou jiné: noblesse oblige, šlechtictví zavazuje. Je ostatně škoda, že toto heslo, které může přijmout každý, i plebejec jako já, není u nás obecně sdíleno.

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat