Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

PEŇÁS: Ministerstvo pro medvěda

Názory

  23:02
Ehm, tak tedy pan Jiří Besser z TOP 09 se stal ministrem kultury nové české vlády. Člověk si se zájmem přečetl jeho životopis a podivil se. Vystudovaný zubní lékař, hmm, to může být zajímavé, proč ne?

Jiří Besser foto: ČTK

Vladislav Vančura byl lékař, Jaroslav Durych byl lékař, František Langer taky, dentistou je Miroslav Macek, který překládal Sonety a privatizoval Knižní velkoobchod. Souvislost se najde. Pak také se dozvídáme, že vstoupil v létě 1989 do KSČ. To je rovněž dobré, neboť my, lidé od kultury máme rádi nečekané pointy, ironii a chybné výkony.

Čtěte více

Kromě toho je pan ministr čtverák, neboť to komentuje, že prý třicet dva let vstupu odolával. Zřejmě po něm v té straně toužili už jako po batoleti. Po listopadu 89 soudruh Besser své kádrové zaváhání hned vylepšil vstupem do ODS, což je klasické a píše se o tom i v románech.

Dále čteme, že nový ministr je sportovně založený a vede jakousi organizaci na podporu in-line hokeje, což je hokej na kolečkových bruslích, jehož výhodou je, že se ušetří na mražení ledu. A kromě toho je pan doktor Besser starostou Berouna, což je docela hezké město a na kopci mají medvědy. Jednoho by si mohl přivézt do Valdštejnského paláce a dát ho do výběhu. Aby bylo jasné, jak je to u nás s tou kulturou. Dobrá tak pro legraci.

Tajný trik na intimní hygienu v létě
Tajný trik na intimní hygienu v létě

Na trhu s intimní kosmetikou již existuje tolik produktů, ze kterých si můžeme vybrat: gely, emulze, pěny... My vám však pomůžeme s výběrem. Naše 3...