Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pro návštěvníky Hradu jsme otevřeli garáže

Starostové píší

  6:00
PRAHA 6 - Městská část zažívá prázdninový provoz v pravém slova smyslu. Lidí výrazně ubylo, doprava je zase o něco snesitelnější. Velkou měrou se na tom podílí také vysokoškolští studenti, kteří mají přes léto volno a kterých na Praze 6 studuje opravdu hodně. Dokonce i Vítězné náměstí, jindy praskající ve švech, je krásně průjezdné.

Pražský hrad, ilustrační foto. foto: MAFRA - Michal Sváček

Je trochu paradoxem, že k tomu přispěly opravy hlavních tahů na Praze 5, díky kterým se do Blanky dostalo méně aut než obvykle a naše městská část je mohla docela pohodlně vstřebat. Možná že až se – někdy v budoucnu – dostaví pražský okruh, bude na našich silnicích takto vypadat i běžný, neprázdninový den. 

Pro turisty máme také novinku – kdo chce na Hrad a přijede autem, může od 2. července pohodlně zaparkovat na Prašném mostě. Po třech letech zde své brány otevřely dávno hotové garáže. 

Samozřejmě, doprava z Letiště Václava Havla a na něj stále není tak komfortní, jak by se slušelo a­patřilo. Projednávání variant – zda metro, vlak, nebo tramvaj – se opět o něco posunulo a snad bude pro nový magistrát mít kvalitní spojení s letištěm větší prioritu než pro ten dosavadní. To tedy upřímně doufám i v celé řadě jiných, zejména dopravních věcech. Ale nebudu už vám ani sobě kazit léto a popřeji zasloužený odpočinek, neboť v září vše vypukne nanovo a v plné parádě.

Ondřej Kolář (TOP 09), starosta Prahy 6

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!