Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čáslav má nový zimní stadion

Starostové píší

  1:29
ČÁSLAV (Středočeský kraj) - Ve sportovním areálu Vodranty vyrostl v průběhu dvou let zcela nový zimní stadion. Investorem je město, jeho budoucím provozovatelem se stane firma Čáslavská servisní, s.r.o.

Čáslav byla založena v roce 1264 za vlády Přemysla Otakara II. Žije zde přes 10 tisíc obyvatel. Historické jádro je městskou památkovou zónou. foto: ARCHIV RADNICE

Výstavba zimního stadionu probíhala z finančních důvodů ve dvou etapách, práce však byly rozděleny tak, že již v minulé zimní sezóně mohli místní obyvatelé využívat alespoň nekrytou ledovou plochu. V průběhu roku 2016 došlo k jejímu zastřešení a 18. prosince bude dokončené dílo slavnostně otevřeno.

Nový stadion nabízí mimo odpovídající ledové plochy pro přibližně šedesát bruslících osob také tribunu s kapacitou 420 diváků, dále prostor pro občerstvení, dva salónky, jedenáct šaten, posilovnu, hygienické zázemí, komunikační prostory a místnosti pro personál i technické zajištění provozu stadionu. To vše je rozvrženo do tří nadzemních podlaží.

Využití tato stavba jistě najde i mimo vlastní bruslařskou sezónu. Tedy například pro další sportovní nebo i kulturní akce. To vše ale teprve ukáže čas. Rozhodně se budeme snažit novou halu využívat co nejefektivněji.

Při plánování výstavby jsme mysleli také na osoby se sníženou pohyblivostí. Objekt je tedy přizpůsoben pro bezbariérové využívání již svým vstupem přímo z chodníku. Do druhého nadzemního podlaží, tedy do úrovně tribun, bude možné vyjet osobním výtahem. Stejně tak budou pro potřeby imobilních osob uzpůsobeny šatny a toalety.

Součástí stavby byla také úprava okolního terénu včetně vybudování parkovacích stání jak pro osobní automobily, tak pro autobusy. Realizace projektu si vyžádala náklady, převyšující devadesát milionů korun. Většinu prostředků investovalo město, a to s finančním přispěním Středočeského kraje.

Místní obyvatelé, ale i všichni ostatní zájemci budou mít možnost prohlédnout si nový zimní stadion v den jeho slavnostního otevření, tedy 18. prosince, kdy je od 14. hodiny naplánováno první veřejné bruslení. Od 17 hodin zde potom místní hokejisté sehrají první zápas v domácím prostředí, a to s mužstvem HC Poděbrady.

JAROMÍR STRNAD, starosta Čáslavi, ČSSD

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...