Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zachránili jsme hřiště na Zlíchově

Starostové píší

  1:32
PRAHA 5 - V naší městské části se sportovním klubům všeobecně daří. Aktivně komunikujeme zhruba se čtyřiceti z nich, díky čemuž máme aktuální informace o jejich činnosti a potřebách. Kromě finanční podpory, kterou jim každoročně poskytujeme (formou dotací nebo spolupořadatelstvím) se snažíme pomáhat také s jejich dalšími potřebami, o kterých nás průběžně informují.

V radničním časopise Pětka funguje rubrika, která představuje jednotlivé sportovní kluby, informuje o jejich činnosti a upozorňuje na sportovní akce. foto: ARCHIV RADNICE

V našem radničním časopise Pětka funguje rubrika, která představuje jednotlivé sportovní kluby, informuje občany o jejich činnosti a upozorňuje na sportovní akce.

Druhým rokem organizujeme soutěž Sportovec roku MČ Praha 5, která oceňuje přínos nejúspěšnějších sportovců Prahy 5 a propaguje vzory, které motivují zejména mladou generaci ke sportování. V neposlední řadě má akce za cíl podpořit rozvoj sportu a budování sportovního uvědomění jako takového.

V Praze 5 máme čtyři sokolovny: nejstarší je TJ Sokol I. Smíchov na Plzeňské ulici. Další smíchovská sokolovna TJ Sokol Smíchov II. se nachází ve Vrázově ulici, v parku Klamovka působí TJ Sokol Praha Košíře a v Butovické ulici je TJ Sokol Jinonice.

Veřejně dostupných hřišť ve správě Prahy 5 je necelá šedesátka, nebudu zde tedy všechny jmenovat, ale zmíním hřiště nacházející se v těsné blízkosti rušného Anděla v parku Sacré-Coeur. Nabízí totiž nečekaný pohled na Prahu a Smíchov zvlášť, navíc jsou zde umístěné i cvičící stroje pro seniory.

Za jeden z největších úspěchů v poslední době považuji záchranu fotbalového hřiště na Zlíchově, kde trénuje FK Zlíchov působící v Praze 5 od roku 1914. Ve spolupráci s Hlavním městem Prahou dokončujeme velmi složitý proces výkupu pozemků od restituentů, které zasahují do hřiště FK Zlíchov.

Praha 5 má celou řadu nádherných míst, která samy o sobě vybízejí k aktivnímu odpočinku. Mám na mysli zejména přírodní parky Prokopské a Dalejské údolí, Dívčích hrady, přírodní park Motol - Košíře a Skalku, Vidoule a samozřejmě půvabnou zahradu Kinských.

Aktuálním tématem Prahy 5 je záměr výstavby hokejové haly, s nímž nás nedávno oslovil hokejový svaz ve spolupráci se soukromým investorem. Hala by měla sloužit hokejovému tréninku dětí a mládeže, školám i veřejnosti. Osobně jsem příznivce této myšlenky, neboť jakákoliv podpora sportu, a u dětí zvlášť, je důležitá. Nehledě na to, že jako hokejový národ máme k tomuto sportu velmi blízko. Oslovili jsme proto občany, kteří měli možnost se vyslovit prostřednictvím ankety, a v následujících dnech a týdnech budeme s investorem jednat o dalším případném vývoji.

Radek Klíma, bývalý starosta Prahy 5.

Radek Klíma, starosta Prahy 5, TOP 09

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!