Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zachránili jsme hřiště na Zlíchově

Starostové píší

  1:32
PRAHA 5 - V naší městské části se sportovním klubům všeobecně daří. Aktivně komunikujeme zhruba se čtyřiceti z nich, díky čemuž máme aktuální informace o jejich činnosti a potřebách. Kromě finanční podpory, kterou jim každoročně poskytujeme (formou dotací nebo spolupořadatelstvím) se snažíme pomáhat také s jejich dalšími potřebami, o kterých nás průběžně informují.

V radničním časopise Pětka funguje rubrika, která představuje jednotlivé sportovní kluby, informuje o jejich činnosti a upozorňuje na sportovní akce. foto: ARCHIV RADNICE

V našem radničním časopise Pětka funguje rubrika, která představuje jednotlivé sportovní kluby, informuje občany o jejich činnosti a upozorňuje na sportovní akce.

Druhým rokem organizujeme soutěž Sportovec roku MČ Praha 5, která oceňuje přínos nejúspěšnějších sportovců Prahy 5 a propaguje vzory, které motivují zejména mladou generaci ke sportování. V neposlední řadě má akce za cíl podpořit rozvoj sportu a budování sportovního uvědomění jako takového.

V Praze 5 máme čtyři sokolovny: nejstarší je TJ Sokol I. Smíchov na Plzeňské ulici. Další smíchovská sokolovna TJ Sokol Smíchov II. se nachází ve Vrázově ulici, v parku Klamovka působí TJ Sokol Praha Košíře a v Butovické ulici je TJ Sokol Jinonice.

Veřejně dostupných hřišť ve správě Prahy 5 je necelá šedesátka, nebudu zde tedy všechny jmenovat, ale zmíním hřiště nacházející se v těsné blízkosti rušného Anděla v parku Sacré-Coeur. Nabízí totiž nečekaný pohled na Prahu a Smíchov zvlášť, navíc jsou zde umístěné i cvičící stroje pro seniory.

Za jeden z největších úspěchů v poslední době považuji záchranu fotbalového hřiště na Zlíchově, kde trénuje FK Zlíchov působící v Praze 5 od roku 1914. Ve spolupráci s Hlavním městem Prahou dokončujeme velmi složitý proces výkupu pozemků od restituentů, které zasahují do hřiště FK Zlíchov.

Praha 5 má celou řadu nádherných míst, která samy o sobě vybízejí k aktivnímu odpočinku. Mám na mysli zejména přírodní parky Prokopské a Dalejské údolí, Dívčích hrady, přírodní park Motol - Košíře a Skalku, Vidoule a samozřejmě půvabnou zahradu Kinských.

Aktuálním tématem Prahy 5 je záměr výstavby hokejové haly, s nímž nás nedávno oslovil hokejový svaz ve spolupráci se soukromým investorem. Hala by měla sloužit hokejovému tréninku dětí a mládeže, školám i veřejnosti. Osobně jsem příznivce této myšlenky, neboť jakákoliv podpora sportu, a u dětí zvlášť, je důležitá. Nehledě na to, že jako hokejový národ máme k tomuto sportu velmi blízko. Oslovili jsme proto občany, kteří měli možnost se vyslovit prostřednictvím ankety, a v následujících dnech a týdnech budeme s investorem jednat o dalším případném vývoji.

Radek Klíma, starosta Prahy 5, TOP 09

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!