19. října 2017 1:55 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

O žádného hasiče se nemusíme bát

Místní dobrovolní hasiči v akci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Místní dobrovolní hasiči v akci | foto: ARCHIV RADNICE

VELKÁ JESENICE (Královéhradecký kraj)  Do vybavení jednotky sboru dobrovolných hasičů investujeme průběžně. Oddělili jsme financování „zřízené jednotky“ od příspěvku na činnost „spolku“ sboru dobrovolných hasičů a výborně se to osvědčilo.

Rozpočet jednotky je každoročně na úrovni 80-100 tisíc korun. Kromě běžných a nutných výdajů zbývá na obnovu a zlepšení vybavení kolem dvaceti tisíc korun. Další prostředky na vybavení získáváme jako dotaci Královéhradeckého kraje. Konzultacemi s velitelem i všemi členy jednotky vždy nakupujeme to nutné a ne zbytečné zásoby do regálů ve zbrojnici. Náklady nám šetří členové jednotky, kteří techniku co to jen jde udržují dobrovolnou prací svépomocí.
Jednotka je kategorie JPO III a má pravidelně kolem deseti ostrých výjezdů ročně. Všech šestnáct členů jednotky je plně proškoleno a o nikoho z nich se při zásazích nemusím bát. Kromě ostrých výjezdů mají občas i utajený výjezd cvičný a vyjíždí také na kalamitní stavy a technickou pomoc do naší i sousedních obcí. Pro zlepšení akceschopnosti jednotky plánujeme výstavbu nové hasičské zbrojnice, protože v současnosti vyráží technika ze dvou různých míst. Snad vše včas vyprojektujeme a získáme i dotaci. Našim hasičům tímto moc děkuji za práci!

PETR JENIŠTA, starosta obce Velká Jesenice, nezávislý

PETR JENIŠTA, starosta obce Velká Jesenice, nezávislý

PETR JENIŠTA, starosta obce Velká Jesenice, nezávislý

Advantage Consulting, s.r.o.
OBCHODNÍ ZÁSTUPCE S AJ - ELEKTRO

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 30 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz