Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Starostové píší

Nekašlete na kulturu a komunitní život. Ani v létě

Letní scéna v Praze 10, premiéra inscenace MASH. foto: FOTO ALENA HRBKOVÁ

PRAHA 10 - Kulturní a další volnočasové aktivity se mohou konečně opět rozjet. A u nás na Desítce je rozhodně na co se těšit! V Heroldových sadech máme premiérově divadelní scénu pod širým kinem, ani letos nechybí letní kino. A po sportování v Malešickém parku se už brzy budete moci občerstvit u nového stánku.
  1:31

Pro mě osobně je největším lákadlem letní scéna v Heroldových sadech. Do 15. července ji pořádáme společně s Vršovickým divadlem MANA a program slibuje hned několik nevšedních zážitků. Může se o ně postarat třeba Jiří Lábus, největší herecká hvězda celé události. Od 8. do 10. července bude excelovat v inscenaci „Vršovice jsou zlatý, řek tatínek“, kde ztvárňuje unikátních dvacet rolí. Malou ochutnávku svého umu nabídl už v upoutávce na scénu, kterou na našem facebooku shlédlo více než sto tisíc lidí.

Zkrátka ovšem nepřijdou ani milovníci filmů. V letním kině se až do září bude promítat ještě šestkrát. Na Skalce, na hřišti u Základní školy Brigádníků i v Malešickém parku. Ten je vhodný také na sportovní aktivity. Námi pořádaná běžecká škola, nordic walking a jóga s instruktory se vrátí až v září, individuálnímu sportování ale nic nestojí v cestě. A poté, co doběhnete, budete se moci už za pár dní občerstvit u stánku, který vloni fungoval na zkoušku. Osvědčil se, a tak v Malešickém parku zůstane i v tomto roce a letech nadcházejících.

Už nyní navíc připravujeme program, kterým občany a návštěvníky naší městské části budeme bavit od září do konce roku. Na sport, a zdravý pohyb obecně, bude zaměřený zářijový sportovní veletrh a běžecký závod Desítka na Desítce, kde se každoročně představují naše kluby a oddíly. V prvním školním měsíci nás také tradičně setká série komunitních aktivit pod hlavičkou Zažít město jinak. Na ty se obzvlášť těším, setkávání a debaty se sousedy považuji za jeden ze základů své práce.

A k tomu všemu připravujeme jednu velkou novinku, rodinnou hru ve veřejném prostoru. Pro zájemce přichystáme mapu míst, účastníci si ji budou moci stáhnout, projít a plnit úkoly. Hra se bude jmenovat Za Waldesovým diamantem a bude tematicky věnovaná Jindřichu Waldesovi, významnému podnikateli a mecenáši umění, který je neodmyslitelně spojený s naší ikonickou Koh-i-noorkou.

Na závěr si vypůjčím slogan letní scény v Heroldových sadech a dovolím si ho drobně rozšířit: Nekašlete na kulturu a komunitní život. Ani v létě.

RENATA CHMELOVÁ, starostka Prahy 10, VLASTA

RENATA CHMELOVÁ, starostka Prahy 10, VLASTA

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Dieselům hrozí paralýza. Drahý plyn brzdí výrobu AdBlue, auto bez něj nejede

Premium Majitelé moderních dieselových aut mohou mít brzy velké problémy. Znehybnit jejich auta může nedostatek plynu. Za vším...

Nutrilon Advanced: Otestujte s námi pokračovací a batolecí mléko bez palmového oleje
Nutrilon Advanced: Otestujte s námi pokračovací a batolecí mléko bez palmového oleje

Nemůžete kojit a tak hledáte vhodnou pokračovací výživu pro své děťátko? Inovovaný Nutrilon Advanced 2 a 3 bez palmového oleje mohou být vhodnou...