Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Názory

Sliby chyby. Dodržet dané slovo asi bude populisticky nedemokratické

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. foto: ČTK

Názor
Lékaři nejsou spokojení s tím, jak se ministr zdravotnictví Vlastimil Válek staví ke svým slibům ze sklonku loňského roku. Ani peníze, ani systém vzdělávání se neposunul tak, jak bylo lékařům slibováno. Navíc se ministr odmítá s lékaři i bavit, asi jej zdržují od chrlení dalších slibů.
  5:00

Pan Válek v tom není sám, i ministr školství Mikuláš Bek učitelům slíbil peníze na platy, jenže pak vzkázal ředitelům škol, že z balíku peněz pro učitele mají přidat i kuchařkám a školníkům, takže i učitelé nakonec nedostanou to, co jim ministr nasliboval.

Lékaři znovu chystají protesty. Vláda neplní sliby a Válek s námi přestal úplně komunikovat, zlobí se doktoři

Určitě uslyšíme od resortních šéfů odsudky na adresu lékařů a později i učitelů, nicméně vláda naprosto zřetelně neplní, co naslibovala. A to je dost prekérní situace, letos jsou sice trojí volby, které se vlády zdánlivě netýkají, ale nesplněné sliby zlobí značnou část voličů.

Problém Fialova kabinetu vězí v tom, že je ochoten slíbit nakonec vlastně úplně cokoli, aniž by to bral na chvíli vážně a snažil se své slovo plnit. Dodržet dané slovo asi bude populisticky nedemokratické.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!