Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Názory

Dokonalý svět Petra Fialy. Za vše dobré můžeme my, za špatné ti druzí

V4 podporuje svobodnou volbu energetického mixu, řekl Fiala foto: AP

Názor
Premiér Petr Fiala v neděli v televizní diskusi připustil, že se vláda zmítá mezi pomocí občanům a rozpočtovými škrty. Turbulentní situace kabinetu nedovoluje moc plánovat, a proto se všechna opatření dozvíme, až vláda rozhodne, ale zásadně se prý nebude zvyšovat daňová zátěž.
  18:36

Svým poněkud přezíravým postojem k návrhu ministra Jurečky na alespoň dočasné zvýšení daně z příjmu premiér naznačil, že žádnou širší debatu, natož debatu s opozicí nepovede. Až přijde čas, oznámí vláda národu výsledek, tedy postup, jak snížíme strukturální deficit rozpočtu.

Vše, co vláda činila a činí, včetně váhání, nicnedělání a odmítání opatření, která nakonec zavedla, či rozpočtového provizoria, bylo dobře a za vše zlé mohou jen Fialovi předchůdci.

Za jedna i za pět. Fialova vláda je v Evropě na metál, doma je rekordně neoblíbená

Z řečeného vyplývá, že vláda se vůbec na nikoho ohlížet nehodlá a že plně spoléhá na svou bezpečnou převahu v Poslanecké sněmovně. Ano, to je politika i drtivé většiny bývalých premiérů. Každý problém nakonec převálcovali.

Dlouhodobým důsledkem podobného vidění světa je to, že každá příští vláda zruší půlku toho, co předchozí zavedla.

Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy
Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy

Podvodníci dávno neprodávají jen předražené hrnce. Nyní na to jdou ještě rafinovaněji a nachytat mohou kohokoliv z nás. Upozorňuje na ně unikátní...

Mohlo by vás zajímat