Pátek 24. září 2021, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ZVĚŘINA: O duši ČSSD

Názory

  7:32
Že se puč Michalu Haškovi nepovedl, bylo zjevné již včera vpodvečer, když stranický vyjednávací tým ztratil své poslední dva členy – poslance Haška a Tejce. Rána je to nejen pro Michala Haška, ale především pro prezidenta Zemana, je to totiž po pár hodinách další naprosto nepopiratelný neúspěch jeho politiky.

Michal Hašek. foto: MAFRA - Michal Šula

Sociální demokracie stojí před problémem, jak pokračovat dál. Dost dobře se nemůže tvářit, že přítomnost obou rivalů ve vyjednávacím týmu vyžehlí situaci.

S tím se nespokojí nikdo, neukojené ambice Michala Haška i Hradu zajisté vybublají v nejbližším vhodném okamžiku. Na sociálním kapitálu hejtman Hašek sice v posledních hodinách hodně ztratil, ale jeho mocenská základna založená na hejtmanech a politických pragmaticích ani nesublimuje, ani nepodlehne strachu z tandemu Sobotka-Dienstbier.

ČTĚTE TAKÉ:

Na druhé straně podpora z Hradu už není to, co byla před volbami. Každý bystřejší sociální demokrat musí vidět, že volič tupé zemanovské loutky odmítá. Navíc nějaký další radikální krok `a la Haškův víkendový puč může stranu rozštěpit vedví, což by znamenalo ztrátu pozice nejsilnější strany a konec myšlenek na vládu.

Ani předseda Sobotka nemá vyhráno, přestože se zdá, že jej podporuje "ulice". Každé zaváhání mu haškovci stokrát připomenou a každou chybu stokrát zveličí. I kdyby si nakrásně oba rivalové uvědomovali, jak nutně jeden druhého potřebuje, je tu zhrzený prezident, který už na programu nemá nic jiného než pomstu.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat