16. prosince 2008 10:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nejdřív spočteme, kolik dáme na pomoc

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 10Diskuse
Raduan Nwelati na snímku z roku 2005. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Raduan Nwelati na snímku z roku 2005. |

Uvažujeme, zda zrušit obecní daně a poplatky. Jaké zatím neřeknu, tvrdí Raduan Nwelati (ODS), primátor Mladé Boleslavi.

* LN Pro Hospodářské noviny jste uvedl, že jste připraveni rušit obecní poplatky, abyste pomohli lidem postiženým krizí ve Škodě Auto. Jaké?
Nevím. Jedna z variant může být i toto, ale musí to projednat příslušný orgán, musí se zjistit, kolik by to dělalo a zda by to pomohlo. Kterých poplatků by se to mohlo týkat, o tom nic neřeknu, protože těch návrhů je asi patnáct a musíme je napřed projednat v pracovní skupině.

* LN Také jste hovořil o možnosti zrušení daně z nemovitosti. Máte už konkrétní představu, o kolik by tím přišel obecní rozpočet a z čeho byste chybějící peníze nahrazovali?
Ta opatření by se týkala všech občanů. Nešlo by o žádné závratné částky. Vyčíslit to nemohu, neboť nevím, které daně či poplatky bychom eventuálně zrušili, o tom se bude jednat v té skupině.

* LN Požadovali byste jako město nějakým způsobem kompenzace od státu?
Nepřipadá v úvahu nahrazovat poplatek daný ze zákona například ze státního rozpočtu. Ale samozřejmě se budeme ucházet o různé pobídky. Předpokládám, že je stát bude připravovat, aby pomohl občanům ve finanční krizi.

* LN Prý máte plán, jak automobilce zlepšit cash-flow. Můžete ho nastínit?
Nemohu. Ve čtvrtek nebo v pátek to budu projednávat s předsedou představenstva Škoda Auto a není vhodné, abych to napřed sděloval médiím.

* LN Řada propuštěných jsou cizinci. Máte pro ně připravenou jinou práci?
Obávali jsme se, že ti lidé budou zůstávat ve městě, to se ale nepotvrdilo. Většina se vrátila domů. Určitě chceme měnit způsob úklidu komunikací, ale to není v reakci na krizi, ale delší dobu plánovaný přechod na ruční úklid. Teď se to v rámci krize i hodí.
  • 10Diskuse