6. srpna 2016 3:32, aktualizováno  11:46 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

13 mladých lidí uhořelo v Rouen po požáru baru. Tragédii způsobil dort se svíčkami

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 13Diskuse
Při požáru v baru ve francouzském Rouenu zahynulo 13 lidí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při požáru v baru ve francouzském Rouenu zahynulo 13 lidí. | foto: Reuters

ROUEN/PRAHA V normandském městě Rouen v noci z pátku na sobotu zemřelo 13 lidí a 6 dalších bylo zraněno, z toho jeden je v kritickém stavu. Rouenský starosta Yvon Robert řekl, že požár byl velmi rychlý, a vyloučil jakýkoli úmysl. Také policie se nedomnívá, že šlo o kriminální čin.

Bar, který byl pronajat na soukromou oslavu narozenin, se podle všeho ocitl v plamenech od svíček na dortu.

Hasiči byli povoláni na místo před jednou hodinou v noci, hořelo v suterénu baru. S požárem bojovali více než 30 minut. Oběti jsou ve věku mezi 18-25 lety.

Hořet začalo v suterénu baru Le Cuba Libre, který byl zamluven k soukromé oslavě narozenin. Na místě bylo asi 20 lidí a podle nejnovějších zpráv jeden z účastníků zakopl s dortem, na němž byly rozsvíceny svíčky. Od nich se vzňala podlaha, záclony a nakonec i strop, který byl obložen vysoce hořlavou protihlukovou izolací. Rychle se vytvořil hustý dým, jímž se zřejmě přítomní otrávili. Svědci, kteří místo znají, suterén popsali jako velmi těsný prostor, do nějž vedlo jenom úzké schodiště, takže lidi dole uvěznily plameny.

Yvon Robert událost označil za „největší katastrofu“ nejenom pro Rouen, ale i pro celý departement Seine-Maritime. „Byl to obyčejný narozeninový večírek, který skončil tragicky,“ řekl. Ministr vnitra Bernard Cazeneuve v prohlášením vydaném ve čtyři hodiny ráno sdělil, že se příčiny požáru vyšetřují. Ocenil také rychlost, s jakou byl požár zvládnut.

V pátek na sobotu zahynulo při požáru v baru ve francouzském Rouenu 13 lidí.
Při požáru v baru ve francouzském Rouenu zahynulo 13 lidí.

Pro Rouen je to další tragédie v krátké době. V úterý se celá Francie loučila s knězem, kterého minulý týden zavraždili dva džihádisté v nedaleké vesnici Saint-Étienne-du-Rouvray.

  • 13Diskuse


Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky