23. listopadu 2009 16:55 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Německou mediální cenu Bambi získá Shakira i sportovní manažer

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Shakira. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Shakira. | foto: Reuters

BERLÍN Popová hvězda Shakira, boxeři Vitalij a Vladimir Kličkovi i manažer FC Bayern Mnichov Uli Hoeness převezmou ve čtvrtek spolu s několika dalšími osobnostmi německou mediální a televizní cenu Bambi.

"Dohromady rozdáme ceny v 16 kategoriích," uvedla mluvčí německého mediálního koncernu Hubert Burda Media, který ocenění uděluje. Mluvčí slíbila několik překvapení, například co se týče pozvaných hostů. Informovala o tom agentura DPA.

Rekord v délce děkovného proslovu po obdržení sošky zlatého kolouška drží doposud herec Tom Cruise, který v roce 2007 pronesl osmiminutový proslov o 1319 slovech. Budou toho mít tolik na srdci i letošní ocenění? ptá se agentura DPA. Naopak nejkratší dobu se soškou Bambi u mikrofonu strávil mladý německý herec Horst Buchholz, který v roce 1956 prohlásil pouze: "Děkuji." Zlaté sošky koloušků poputují k novým majitelům ve čtvrtek večer v postupimské metropolitní hale. Počítá se s účastí asi 800 hostů.

Kolumbijská zpěvačka Shakira získá cenu Bambi v kategorii mezinárodního popu. Z ocenění se bude těšit i německá skupina Silbermond.

Ve sportovní kategorii budou vyznamenáni bratři Kličkovi a nejúspěšnější manažer v historii bundesligy Uli Hoeness.

Sošku si dále odnese například trojice Christoph Wonneberger, Siegbert Schefke a Aram Radomski za klíčovou úlohu při mírové demonstraci v NDR v roce 1989.

Nejstarší německé mediální ceny se udělují osobnostem činným v televizi, filmu a hudbě od roku 1948, a jsou tak nejstarším oceněním svého druhu v Německu. Letos se uskuteční již 61. ročník této ceremonie.

Mezi nejznámější držitele Bambiho z minulosti patří bývalý americký prezident Bill Clinton, sportovní legendy Boris Becker nebo Muhammad Ali a řada hereckých hvězd, včetně Sophie Lorenové či Jeana Maraise. Z Česka je mezi nimi Eliška Balzerová, která dostala Bambiho v roce 1982 poté, co německé publikum okouzlila v seriálu Nemocnice na kraji města.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz