Úterý 7. května 2024, svátek má Stanislav

Neuvirth má další nulu. A opět proti Pittsburghu

NEW YORK Český hokejový brankář Michal Neuvirth vychytal čisté konto v utkání NHL, když díky 39 zákrokům dovedl Washington k výhře v Pittsburghu 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil na konci druhé třetiny v přesilové hře Alexandr Ovečkin.

Neuvirth si svou nulu připsal proti Pittsburghu, v jehož sestavě stále chybějí hvězdní útočníci Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, letos už podruhé. Začátkem února zneškodnil všech 22 střel při vítězství Washingtonu 3:0.

Stejně jako předtím byl i v pondělí vyhlášen první hvězdou zápasu. Nejlepší zákrok předvedl v druhé třetině krátce před Ovečkinovým gólem, když v přesilovce zlikvidoval únik Jordana Staala.

„Vytvořili jsme si spoustu dobrých šancí, ale brankář soupeře odvedl skvělou práci, střely pochytal, a my jsme se tak nedostávali k dorážkám,“ chválil Neuvirtha Staal.

„Chytal prostě neuvěřitelně,“ vysekl mu poklonu i Ovečkin.

Mnohem horší večer než Neuvirth prožil další český gólman Tomáš Vokoun, jehož Florida podlehla newyorským Islanders 1:5. Vokoun pustil z 36 střel čtyři góly.

Polák byl na střídačce soupeře K nevídané situaci došlo v zápase mezi Chicagem a St. Louis. Český obránce Roman Polák je sice už pátou sezonu věrný barvám Blues, ale v pondělním utkání se na chvíli ocitl na střídačce Chicaga.

„Pozval“ ho tam náhradní brankář Blackhawks Marty Turco, jenž ostravskému rodákovi v nestřeženém okamžiku otevřel dvířka na lavičku. 24letého Poláka v druhé třetině narazil na mantinel u střídačky Chicaga Viktor Stalberg, a když se bek vzpamatovával zády k hrazení, zapadl otevřenými dvířky dovnitř.

„To byla zdaleka ta nejlepší věc, kterou pro nás Turco tuhle sezonu udělal,“ komentoval pak na serveru YouTube trik zkušeného gólmana jeden z fanoušků Chicaga.