13. června 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Noviny

Diskrétní schůzka na Hradě: za Zemanem míří Babiš a šéf ČEZ Beneš

Miloš Zeman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Bez oficiální parády a mediálních výstupů se ve čtvrtek na Pražském hradě odehraje významná schůzka. Za domácím pánem Milošem Zemanem tam dorazí premiér Andrej Babiš (ANO) a generální ředitel polostátní energetické skupiny ČEZ Daniel Beneš. Výraznější mocenský trojúhelník by se dal těžko narýsovat.

Tématem budou české energetické zítřky. Vláda už rozhodla, že nechá postavit nové jaderné bloky. Na klíčové slovo, kdo se investice ujme a kde na ni vezme peníze, se však teprve čeká. Zatímco ministr průmyslu Tomáš Hüner (za ANO) naléhá, aby se do akce zapojil ČEZ, firmě se nechce. Nyní záleží na tom, kdo se bude moci opřít o podporu Zemana. 

Babiše s Benešem si k sobě zavolal prezident, schůzku pořádá on. „Setkání tematicky navazuje na jednání expertního týmu pana prezidenta, které se v Lánech konalo 27. května a bylo věnováno energetické koncepci Česka,“ sdělil LN hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.