19. října 2017 6:00, aktualizováno  13:05 Lidovky.cz > Zprávy > Noviny

Televizní finále předvolebního boje: večerní sprint lídrů po Praze

Rivalové. Lubomír Zaorálek (vlevo, ČSSD) a Andrej Babiš (ANO). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rivalové. Lubomír Zaorálek (vlevo, ČSSD) a Andrej Babiš (ANO). | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Dramatická předvolební kampaň spěje k neméně dramatickému finále. Plán je následující: ve čtvrtek ve 21.15 skončí televizní duel dvou hlavních soupeřů Lubomíra Zaorálka (ČSSD) a Andreje Babiše (ANO) na Nově. Vzápětí zřejmě oba čeká kvapný přesun z­ barrandovského studia na druhý vltavský břeh. Jen o čtvrthodinu později by měli sedět v Kongresovém centru, kde začne superdebata všech lídrů v­ režii České televize. Vzdálenost: 10 kilometrů.

Dobrý večer u obrazovek

V předvečer voleb televizní kanály vyrukovaly s poměrně konkurenční nabídkou pořadů v primetimu.

Proti duelu Andreje Babiše a ­Lubomír Zaorálka na Nově nasadila ČT1 seriál Vyprávěj a výběr z Všechnopárty.

Nova naopak proti Superdebatě na ČT1 a ČT24 vyráží  ­hollywoodským thrillerem Sedm s Morganem Freemanem a­ Bradem Pittem v hlavních rolích.

Prima neuhnula ze svého programového schématu, večer na ní poběží Ohnivý kuře a Prima Partička.

TV Barrandov sází na Jaromíra Soukupa, jehož hostem bude nejprve Miloš Zeman a posléze nespecifikované významné osobnosti české politiky.

Černým koněm v závodě o­ sledovanost je ČT sport. Nabízí přenos fotbalového utkání Slavie s Villarrealem v Evropské lize.

Krom otázky, jak takový sprint zorganizovat, je tu i další nejasnost. Zaorálek svou účast v­ obou debatách odkýval, Babiš s oficiálním potvrzením váhá. Zdroje LN naznačují, že je spíše nakloněn do ČT přijít. V opačném případě by ve studiu zůstalo prázdné křeslo.

Dlouho se nevědělo, zda se duel na TV Nova vůbec uskuteční a zda ho nezatrhne soud. Sóloakce Novy, která pozvala jen dva lídry, se nezamlouvala Pirátům a ODS. Piráti proto podali žalobu na Radu pro rozhlasové a­ televizní vysílání (RRTV) kvůli údajné nečinnosti. Požadují, aby Nova dala prostor i dalším stranám. „Nova porušuje zákon o ­televizním a rozhlasovém vysílání, který vyžaduje objektivitu a ­vyváženost médií,“ uvedli Piráti.

Soud žalobu projednal přednostně dnes v 10 hodin a protest odmítl. Piráti žádali, aby Nově uložil nevysílat večerní duel, dokud rada nepřiměje televizi, aby pozvala i další politiky. Nova oponovala, že v západních zemích je diskuse omezená pouze na dva politické soupeře běžný formát.

Debatě na Nově bude navíc v­ hlavním vysílacím čase konkurovat Miloš Zeman v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?