Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Aquaman a Shazam přicházejí. Chystá se dvojitá filmová nálož od DC

Kultura

  16:00
Komiksový gigant DC na festivalu Comic-Con v americkém San Diegu představil dva plánované superhrdinské filmy. Aquaman bude působivou akční podívanou v hlubinách oceánu. Shazam je zase velmi odlehčený příběh z teenagerského života, který, alespoň humorem, připomene marvelovského Deadpoola. O oba filmy se překvapivě zaslouží režiséři hororových filmů.

Jason Momoa jako Aquaman. Snímek Aquaman (2018). Režie: James Wan. foto: DC

Aquaman

Arthur Curry (Jason Momoa) zjistí, že je Aquaman, král Atlantidy. Superhrdina, člen Ligy spravedlnosti, měl ale poněkud komplikovaný zrod. Curry je totiž zpočátku ve své funkci naprosto bezradný a nepomůže tomu ani fakt, že je jeho království ohroženo velmi nebezpečným nepřítelem. Aquamanův nevlastní bratr Orm totiž plánuje uzmout vládu pro sebe a zničit všechny suchozemce.

Jason Momoa jako Aquaman. Snímek Aquaman (2018). Režie: James Wan.
Snímek Liga spravedlnosti (2017).

Ve hvězdně obsazeném snímku se diváci mohou těšit také na Nicole Kidmanovou, Dolpha Lundgrena, Willema Dafoea a Amber Heardovou. Do režisérského křesla usedl James Wan. Ten je znám spíše jako režisér a scenárista hororů. Mezi jeho díla patří Saw: Hra o přežití (2004), Insidious (2010) nebo V zajetí démonů (2013).

Shazam!

Pérákovi by ublížila akcelerace, říká fyzik a milovník komiksů James Kakalios

Billy Batson (Asher Angel) je naprosto normální chlapec, kterého trápí špatné známky ve škole a první lásky. Po náhodném setkání s prastarým čarodějem se ale dokáže pomocí magického slova Shazam! proměnit ve stejnojmenného superhrdinu (Zachary Levy). Shazam je bytost dost možná ještě mocnější, než je samotný Superman. Problém je ale to, že Billy je přece jen malý chlapec a rozhodně ještě netuší, jak s takovou mocí zacházet. Jenže tím největším hrdinou se člověk nestává, ale rodí...

Snímek Shazam! svým ztřeštěným humorem dává připomenout marvelovského Deadpoola. Snímek bude velmi odlehčenou komiksovou podívanou, kterou má pod taktovkou režisér David F. Sandberg. Také Sandberg, původem Švéd, se do filmového povědomí zapsal spíše jako režisér hororů. Mezi jeho snímky patří Zhasni a zemřeš (2016) a Annabelle 2: Zrození zla (2017). Je ale poměrně patrné, že většina peněz šla do výpravného Aquamana. V Shazamovi se tak objeví eskému divákovi spíše neznámí herci. Výjimkou je Mark Strong (Kingsman, Hvězdný prach) v roli hlavního padoucha Thaddea.

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...