Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bába z ledu doplave soutěžit na prestižní americký festival Tribeca

Kultura

  11:00
NEW YORK - Rodinný film Bába z ledu českého režiséra Bohdana Slámy bude soutěžit v mezinárodní sekci newyorské přehlídky Tribeca, za kterou stojí slavný herec Robert De Niro. Přehled soutěžních snímků dnes zveřejnili organizátoři festivalu, který se koná od 19. do 30. dubna.

Snímek Bába z ledu. foto: Falcon

Film, natočený v česko-slovensko-francouzské koprodukci, bude v New Yorku představen v zahraniční premiéře. Soutěžní sekce čítá celkem 32 filmů - deset amerických, deset zahraničních a 12 dokumentárních. Organizátoři vybírali z 8700 přihlášek.

Snímek Bába z ledu.
Snímek Bába z ledu.

Festival Tribeca založili De Niro, producentka Jane Rosenthalová a její manžel Craig Hatkoff po teroristických útocích na New York z 11. září 2001, aby pomohli této části Manhattanu. V roce 2006 zde získala česká herečka Eva Holubová ocenění za nejlepší ženský herecký výkon ve snímku Účastníci zájezdu. Cenu za výborný herecký výkon získal také celý herecký tým z tohoto snímku; ocenění tehdy porota vymyslela speciálně pro tento případ.

RECENZE: Bába z ledu je chvála otužování a drůbeže

V ději filmu Bába z ledu začíná po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový) ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů, snach a vnoučat. Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý z hrdinů má nějaké tajemství. Haniným nečekaným spojencem se stává vnuk Ivánek, který si zamiloval nejen svérázného Broňu, ale i jeho slepici Adélu a otužileckou společnost na břehu Vltavy.

Autor:

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...