Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Berlinale 2012 poodhalilo program

USA

  15:15
BERLÍN - Organizátoři filmového festivalu Berlinale dnes zveřejnili názvy některých snímků, které budou promítnuty na příštím ročníku v únoru 2012.

Film Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně daleko uvede Berlinale mimo soutěž. foto: Reprofoto

Mimo soutěž se na berlínském festivalu objeví drama o atentátech na USA z roku 2001 Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně daleko s Tomem Hanksem. Film natočil britský režisér Stephen Daldry a jde o adaptaci bestselleru Jonathana Safrana Foera Příšerně nahlas a k nevíře blízko. Film je o chlapci, jemuž při atentátech v New Yorku zahyne otec a on se snaží zjistit, k čemu je klíč, který otci patříval. Kromě Hankse ve filmu hrají také Sandra Bullocková a Max von Sydow.

Čínský režisér Čang I-mou na festivalu rovněž mimo soutěž představí svůj historický film The Flowers of War (Květiny války) z japonské okupace Nankingu za 2. světové války. Film, v němž hraje Christian Bale, už byl nominován na Zlatý globus.

Mezi soutěžními filmy Berlinale bude snímek Captured Filipínce Brillanta Mendozy, který roku 2009 získal v Cannes ocenění jako nejlepší režisér za film Kinatay. V Captured si roli unesené pracovnice nevládní organizace zahrála Francouzka Isabelle Huppertová.

Berlinale je spolu s festivaly v Cannes a Benátkách nejvýznamnější přehlídkou filmů v Evropě. Porotě příštího ročníku bude předsedat britský režisér Mike Leigh.

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...