Středa 28. února 2024, svátek má Lumír
130 let

Lidovky.cz

Dabingové ceny Františka Filipovského získali Balzerová a Vlach

Kultura

  18:48
PŘELOUČ (PARDUBICKO) - Ceny Františka Filipovského za nejlepší ženský a mužský herecký výkon v dabingu získali v Přelouči na Pardubicku herci Eliška Balzerová a Oldřich Vlach. Balzerovou porota ocenila za roli Jean Hortonové ve filmu Kvartet, Vlach ocenění získal za roli Josepha Bouviera ve snímku Soudce a vrah.

Eliška Balzerová foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Do letošního ročníku soutěže byly přihlášené snímky, které měly premiéru od 1. ledna do 30. prosince 2013, porota hodnotila výkony v celkem 31 titulech v různých kategoriích. Součástí slavnostního večera bylo i udílení Ceny Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu, kterou letos získali Dana Syslová a Alois Švehlík.

Cenu Františka Filipovského za mimořádné dabingové zpracování televizních nebo filmových snímků animované tvorby získal dabing snímku Já, padouch II. Cenu FITESu za mimořádné dabingové zpracování hodnotného audiovizuálního díla získal snímek Marie Kroyerová, Cenu Asociace pracovníků se zvukem za nejlepší zvuk dabovaného audiovizuálního díla vybojoval film Kvartet.

Zvláštní cenu poroty za mimořádný dětský herecký výkon v dabingu získala Anna Marie Jurková za roli Marnie McBrideové ve snímku Zoo v krabici. Cenu Jednoty tlumočníků a překladatelů získal seriál Teorie velkého třesku v překladu Petra Finkouse. Udělená byla i Cena diváků za nejlepší výkon nebo dílo v dabingu, cenu získal herec Saša Rašilov. Cenu FITESu za celoživotní mimořádnou dabingovou tvorbu získala Marie Fronková.

Ocenění za nejlepší dabing se v Přelouči, kde se herec František Filipovský narodil, udělují od roku 1995. Ceny mají podle pořadatelů zlepšit kvalitu a prestiž českého dabingu a měly by být stimulem pro práci všech, kdo se na této umělecké disciplíně podílejí.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!