Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Českem znovu běhají vlčí smečky. Jejich návrat zachycuje dokument Vlci na hranicích

Dokument Vlci na hranicích (2021). foto: BONTONFILM - Petr Racek

PRAHA - Dříve byli vlci na Broumovsku vyhubení, dnes jsou ale zpět. Jejich přijetí se ovšem neobejde bez problémů. Poutavý dokument Vlci na hranicích režiséra Martina Páva byl oceněn i na prestižních zahraničních festivalech.
  18:00

Vlci na hranicích vypráví příběh o návratu vlků do české krajiny a obecněji také o našem rozpolceném vztahu k přírodě. Na Broumovsku byly tyto šelmy vyhubeny před více než dvěma stoletími a začaly se postupně vracet až v poslední době.

V tomto kraji je také největší koncentrace ovcí v Česku, takže si návrat vlků pochopitelně vybírá svou krvavou daň. Divák sleduje příběhy konkrétních lidí – ekologické farmářky, starosty jedné z obcí, či velkochovatele ovcí, kterým všem do života zasáhli vlci. Dokáží lidi tyto šelmy přijmout? 

Snímek režiséra Martina Páva získal cenu na mezinárodním filmovém festivalu Jean Rouch, na MFDF Ji.hlava zase obdržel zvláštní uznání poroty. Asociace českých kameramanů ocenila kameramana filmu Petra Racka za vynikající dokumentární dílo.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat