Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Chyba skrytá 23 let. Producent Simpsonových upozornil na podezřelý obraz na zdi

Kultura

  16:00
SPRINGFIELD - Matt Selman, producent populárního seriálu Simpsonovi, zveřejnil na svém Twitteru chybu v časové posloupnosti z šesté série. Zajímavé je, že zjevného přešlapu si dosud nevšimla ani fanouškovská základna seriálu. Na chybu zareagoval i hlavní producent seriálu Al Jean.

Simpsonovi foto: Reprofoto

Třinácté epizoda šesté série nazvaná A s Maggie jsou tři (And Maggie Makes Three) vypráví příběh o tom, jak manželé Simpsonovi čekali svého nejmladšího potomka. Podstatnou částí dílu je i scéna, ve které Marge na gauči v obývacím pokoji oznamuje Homerovi, že malou Maggie čeká. Na zdi za Marge přitom visí zarámovaná fotka Maggie, dítěte, které se ještě ani nenarodilo.

05.září 2018 v 03:16, příspěvek archivován: 11.září 2018 v 09:11

Maggie is in photo on wall behind Marge telling Homer she’s pregnant with Maggie https://t.co/uckWDl8qWp

Tweet rychle nabral na popularitě a vyvolal obnovenou vlnu zájmu o hledání chyb v populárním seriálu. „Jejda,“ odpověděla na Selmanův příspěvek Herečka Yeardley Smithová, hlas Lízy Simpsonové. „Doufám, že jsi šťastný, prototože jsme kvůli tobě právě vyhodili sedmnáct lidí,“ zažertoval (snad) producent seriálu Al Jean

Taková normální rodinka. Seriál Simpsonovi slaví 25 let.
Seriál Simpsonovi slaví 25 let.

Na tuto chybu v časové kontinuitě upozornil producent seriálu Matt Selman. Nejzajímavější na celé věci je to, že si takto výrazné a do očí bijící chyby nevšimla zapálená fanouškovská základna Simpsonových. Ta přitom sestavuje celé listy různých chyb, které se v Simpsonových po čas jejich vysílání objevily.

Neznámějším a nejvýraznějším příkladem porušování časové kontinuity v seriálu je jednoduše to, že postavy v průběhu sérií nestárnou. To i přesto, že se v seriálu již slavilo několik narozenin a jsou v něm četné vhledy do minulosti (flashbacky), které mohou zobrazovat například Homerovo namlouvání si Marge na střední škole.

Simpsonovi jsou nejdéle běžícím animovaným seriálem (debutovali v roce 1989), nejdéle běžícím americkým sitcomem, mají ze všech seriálů nejvíce světových celebrit v epizodních rolích a také obdrželi neuvěřitelných 85 nominací na prestižní televizní ceny Emmy a řadu z nominací také proměnili. Letos završili již 29. sérii a dostali se tak na celkový počet 639 dílů.

Když budeme vycházet z toho, že jedna epizoda má přibližně 22 minut, tak vidět je všechny by odhodlanému divákovi trvalo téměř deset dní soustavného sledování.